Esileht » Uudis » Uudised »

Tartu Peetri kool avab Põlvas filiaali

22.02.2019 | | Rubriik: Uudised

Koostöös EELK Põlva Püha Neitsi Maarja koguduse ja kohaliku kogukonnaga avab Tartu luterlik Peetri kool sügisel Põlva linnas oma filiaali.
Klassi kaupa kasvava põhikooli koduks saab ajalooline pastoraadihoone Põlva kesklinnas (Kesk tn 11). EELK Põlva Püha Neitsi Maarja koguduse õpetaja Toomas Nigola sõnul tuli algatus Põlvasse kristliku üldhariduskooli loomiseks altpoolt ehk lastevanemate ja samuti mõnede munitsipaalkoolis töötavate kristlastest pedagoogide poolt: „Mõte on küpsenud juba aastaid ja üheks tõukejõuks sai kristlike perede rahulolematus sellega, kuidas kohalikus üldhariduskoolis jõule tähistatakse.“
Peetri kooli direktori Tarvo Siilabergi sõnul toetab Peetri kool kohalikku algatust Põlvasse kogukonnakeskse ja väärtuskasvatusel põhineva kooli rajamiseks. „Peetri kool on Tartus jõudsalt kasvanud ning arenenud. Põlva filiaali puhul kasutame seniseid kogemusi parimal moel. Peame oluliseks õpetaja eeskujust lähtuvat kristlikku väärtuskasvatust, empaatiavõime arendamist õpilastes ning rahvuskultuuri,“ lausus ta.
Vastuvõtt uue kooli 1. klassi avatakse 22. veebruarist, käimas on ka konkurss õpetaja leidmiseks. Klassi avamiseks on vajalik viie lapse olemasolu.
Eesti Kirik

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)