Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Tartu Peetri kogudus soovib soetada käsikellade komplekti!

11.10.2017 | | Rubriik: Teated

kasikelladKäsikellade muusika on tänu Arsise Kellade ansamblile leidnud Eestis laialdast kõlapinda. Tartus tegutseb aastast 2000 Arsise kellade kool, kus on pooleteise aastakümne kestel õppinud sadu noori muusikuid. Kellakooli käsutuses olevate kellade kasutamise võimalus on piiratud ja seetõttu oskuste potentsiaal Tartus kasutamata. Tartu Peetri kogudus soovib pakkuda võimalust käsikella muusika edendamiseks oma kiriku seinte vahel.
Käsikellad on oma olemuselt kõige sobivamad just sakraalmuusika mängimiseks.
Peetri koguduse juhatus on otsustanud käsikellade komplekti kirikule tellida ning instrumentaariumi statsionaarselt kirikusse üles seada. Kellakomplekti kuulub 37 kella. Käsikellade valmistajafirma asub Ameerika Ühendriikides. Kellakomplekti hind koos transpordiga Eestisse on 14 000 eurot. Ühe käsikella hind on keskmiselt 370 eurot. Kogudus otsib kellakomplekti või üksikute kellade annetajat ja on alustanud annetuste kogumist.
Esimene kellakontsert Peetri kiriku kelladel soovitakse anda reformatsiooni 500. aastapäeval, usupuhastuspühal oktoobri lõpus 2017. Siis toimub ka kellade pühitsemine. Kellade soetamise järel on Tartu Peetri kirik esimene kirik Eestis, kellel on oma kellakomplekt ja teadaolevatel andmetel üks väheseid kirikuid Euroopas, kes sellise instrumentaariumi omanikuks.
Koguduse konto Swedbankis on EE672200221010272018.

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)