Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tartu Pauluse kogudus sai abiõpetaja

08.08.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Keila linnapea Enno Fels sõitis Tartusse, et Rootside peret teenimistöö eest tänada. Taga koguduse peaõpetaja Kristjan Luhamets.
Rain Soosaar

Tartu Pauluse kogudus on tuntud selle poolest, et on EELKs üks suuremaid ja tegusamaid. Möödunud pühapäevasel pea­jumalateenistusel õnnistati seal ametisse uusi töötegijaid.

Uue abiõpetajana asus 1. augustist tööle endine Keila koguduse õpetaja Marek Roots. Tema abikaasa Pirjo Roots aga leiab rakendust lastetöö ja kiriku haldamise juhina.
Ametisseseadmise eel peetud kõnes rõhutas piiskop Joel Luhamets, et jumalariigi töötegijate amet on väga ilus, ent ka raske. Pole nad ju kutsutud kuulutama mitte ainult Jumala armu, vaid ka tema õiglast kohut. Sõnum selle kohta, et meeleparandusest keeldujaid ootab hukkaminemine, pole aga paljudele meeltmööda ning selle kuulutajaid ei sallita.
Jumalateenistusele järgnenud kohvilaua ajal sõna võtnud õpetaja Roots tänas Pauluse koguduse rahvast usalduse eest. Otsus lahkuda Keilast ei tulnud tema sõnul kergelt. „Aga me oleme tõepoolest kogenud ja tundnud seda, et see oli Jumala juhtimine,“ kinnitas ta. Igatahes näib, et endiseski teenimiskohas oli Roots väga hinnatud. Näiteks oli tema uude ametisse seadmise puhul Tartusse kohale sõitnud koguni Keila linnapea Enno Fels, et lahkuvale hingekarjasele veel kord tänu avaldada.
Eesti Kirikule kinnitas vastne abiõpetaja, et tunneb ametisse astudes suurt aukartust – koguduses on rahvarikas ja ülesandeid palju. „Vastutus on suur, mida Jumala abiga täita,“ lisas omalt poolt Pirjo Roots. „Andku Tema selleks tarkust.“ Teisalt tõi pastoripere esile aga väga sooja ja sõbraliku vastuvõtu, mis on teinud uude teenimiskohta sisseelamise lihtsaks.
Võis tõepoolest näha, et õige paljud inimesed kasutasid kohvilaua ajal võimalust Rootside perega juttu teha. Vanade tuttavate kõrval leidus neidki koguduse liikmeid, kes tahtsid lihtsalt uue hingekarjasega tuttavaks saada ning tere tulemast öelda. Mõni kutsus juba küllagi.
Rain Soosaar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda. (1Jh 4:21)