Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Tartu Maarja kogudus sai kirikusse pingid

08.12.2009 | | Rubriik: Uudised

Sel aastal saab jõuluteenistusel Maarja kirikus istet pakkuda vähemalt 200 inimesele.
Spordiklubi lahkumise järel on Maarja kiriku inventariks ainult mõned seljatoeta pingid ja ilmselgelt on sellest jumalateenistusteks vähe.
Kiriku sihtasutuse nõukogu liige Frank Borchers saatis Saksamaale Põhja-Elbe luterlikule maakirikule üleskutse. Kiiresti saabus vastus Kielist ja Hamburgist, kus kirikute pingistiku ümberehitamisel oli vanu pinke üle jäänud. Kiel-Gaardenis pakuti annetusena 15 kolme-neljameetrist pinki ja Hamburgi Petlemma kirikust oli saada 11 viiemeetrist pinki.
Kielist saabusid ka humanitaarabi korras pakid toiduainetega, mida advendiajal puudust kannatavatele inimestele kodudesse viiakse. Sarnaste abipakkidega toetati ka Saksa Lunastaja kogudust Tallinnas ja Riia Saksa kogudust.
Viimasel Maarja kiriku taastamise sihtasutuse nõukogu koosolekul peeti nõu ka selle üle, kuidas tagastatud kirikus jõulujumalateenistusi pidada. Mõeldi sellelegi, et jõulukirikulised ei peaks korvpallirõngast vaatama, vaid selle ette saaks kuvada kiriku vana altaripildi.
Kuna õige pea kuulutatakse välja kiriku taastamise arhitektuurikonkurss ja reaalselt hakatakse kirikut korrastama, vajatakse selleks väga inimeste toetust ja annetusi. Viimasel kuuel aastal on annetajaid olnud 247 ja annetatud summa 360 000 krooni.  

Mari Paenurm

Inimese Poeg ei ole tulnud, et lasta ennast teenida, vaid et ise teenida ja anda oma elu lunaks paljude eest! (Mt 20:28)