Esileht » Online » Online artiklid »

Tartu Maarja kogudus peab jõuluteenistust kirikus

18.12.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Täna, 18. detsembril paigaldasid Vanemuise teatri töömehed eesotsas dekoratsiooniala juhi Aarne hansaluga kirikusaali lakke PVC kangale trükitud kunagise altaripildi fotokoopia. Idee on pärit arhitekt Illar Kannelmäelt ja teostus Silja Pariselt (fototöötlus) ja Macroprint (trükkimine). Pildikanga aluseks on 19. sajandi lõpul tehtud foto Maarja kirikust.

Kirikusse on valmistatud ka uus puust altarilaud, mis õnnistatakse ja võetakse pidulikult kasutusele esimese jõulupüha jumalateenistusel. Juba novembris jõudsid kirikusse Saksamaalt annetatud kirikupingid. Luunja vald kinkis jõulukirikusse ilusa, peaaegu laeni ulatuva kuuse.

Elektrikud lõpetavad veel remondi- ja ehitustöid. Täna alustati ka kirikusaali kütmist laupäevaseks jõulukontserdiks. Nii et kontserdi külastajad peaksid saama korraliku jõulukiriku ja -kontserdi kogemuse. Kogudus peab ka jõuluõhtu ja jõulupüha jumalateenistused Maarja kirikus.

Loomulikult ei ole sellega Maarja kirik veel valmis. Hoone lagunemine on peatatud ja kirikusaal kujundatud nii, et seda saab koguduseelus kasutada. Maarja kiriku taastamiseks on vaja veel palju tööd ja palju raha. Järgmise tööna on kavas kiriku projekteerimine. Ja annetada saab muidugi igal ajal ja täpselt nii palju nagu süda käseb ja jõukus võimaldab. Suur tänu kõigile abilistele ja toetajatele!

Peeter Paenurm

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)