Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tartu Maarja kogudus kutsub lauljaid koguduse laulupäevale

31.08.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

Tartu Maarja kirik. Ajalooline foto.

Tartu Maarja kogudusele oluliste sündmuste äramärkimiseks kutsutakse koore kaasa laulma 24. septembril toimuvale laulupäevale.

Käesoleval aastal täitus 200 aastat tunnustatud vaimuliku ja kultuuritegelase A. H. Willigerode sünnist ja 180 aastat koguduse laulukoori algusest. A. H. Willigerode (14.02.1816 Tallinn – 07.09.1893 Tartu) oli vaimulik, kirjanik, laulupidude traditsiooni algataja. Maarja kirik, kus oli tollal ainus eestlaste kogudus, kujunes tema ajal üheks eesti ärkamisaja keskuseks. Ta kirjutas ja tõlkis kirikulaule (KLPRs on tema sõnadega 10 laulu). Ta oli esimese Eesti üldlaulupeo (1869) peotoimkonna juht.
Korraldav toimkond kutsub kirikukoore: tulge laulma! Kavas on Mart Jaansoni «Psalm 84», laule viimase Tartus toimunud vaimuliku laulupäeva kavast, koraale Willigerode tekstidele. Liituvad lauljad võivad osaleda ka ainult koraalide laulmises või nende lauludega, mis olid ka Tartu vaimuliku laulupäeva ühendkooride repertuaaris. Samuti võib kaasa laulda «Psalm 84» mõnes osas.
Dirigentidel ja lauljatel palume kava täpsemaks teadasaamiseks ning registreerumiseks  ühendust võtta korraldava toimkonnaga (Anneli Klaus, tel 5615 3265, e-kiri anneli.klaus@mail.ee) hiljemalt 5. septembriks. Laulupäeva eelproov on 10. septembril kl 10–14 Maarja kirikus.
Pidupäev algab 24. septembril kell 11 konverentsiga ja jätkub laulupeoliste rongkäiguga. Kell 17 algab Maarja kiriku hoones (Pepleri 1) laulupäev. Sissepääs on vaba. Laulupäeval kogutakse annetusi Tartu Maarja kiriku ülesehitamise heaks. Täpsem info edaspidi: http://tartumaarja.eelk.ee/, http://kultuuriaken.tartu.ee/.
Laulame üheskoos muistsete aegade mälestuseks, aga ka kiriku taastamise heaks. Usume, et muusikal ja hingest tuleval laulul on suur jõud.
Korraldava toimkonna nimel
Anneli Klaus

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)