Esileht » Uudis » Esileht »

Tartu Maarja kirikus on ehitustööd täies hoos

15.02.2019 | | Rubriik: Esileht

Tartu Maarja kirikust on ajutiselt saanud ehitustander. Are Tralla

Kaua oodatud Tartu Maarja kiriku I etapi ehitustööd algasid käesoleva aasta jaanuari alguses. Ehitustööd sillutavad teed Tallinna ja Tartu laulupidude ühisele kontserdile.

2018. aasta novembris viis Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus läbi hanke Maarja kiriku I etapi ehitustööde tegemiseks. Hankel osales üheksa pakkujat, edukaks kuulutati AS Eviko pakkumusega 196 000 eurot + käibemaks.
I etapi ehituse käigus lammutatakse põranda aluspostid ja senised rõdud, kiriku sees tehakse väljakaeved, rajatakse vundamendi aluskihid ja vundamendid, osa seinu, kirikusaali kandev vahelagi, keldrilao lagi, trepid, ehitatakse ajutised avatäited kõrvalustele, II korrusel asuv kirikusaal saab ajutised piirded, samuti rajatakse peauksest kirikusaali ajutine käigutee.
Ehitustööd algasid 8. jaanuaril. Praeguseks on kirikus lammutatud rõdud, tehtud väljakaeved ja osaliselt valatud vundamenditaldmikud. 6. nädalal alustatakse siseseinte ladumisega ning edasi liigutakse juba laeplaadi valuga. Ehitaja on töödega graafikus ning valmimistähtajaks on seatud 7. mai 2019.
20. juunil on laulupidude hällis planeeritud Tallinna ja Tartu laulupidude ühiskontsert. Kirik ei ole küll kontserdiks lõpuni valmis, kuid annab hea ettekujutuse tulevasest siselahendusest.
Tartu Maarja kiriku järgmiseks ehituslikuks eesmärgiks on torni püstitamine. Käesoleva aasta jooksul soovitakse torniehituseks vajalike eeltöödega ka alustada. Sügisesse on planeeritud hange, mille sisuks on torni tugikonstruktsioonide ehitus.
Elame imelisel ajal, kus meile antud võimalustest saavad paljud vaid unistada. Igal eestlasel on tänapäeval võimalik olla kirikuehitaja. Kirikuehituse käänulisel teel vajab Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus vabatahtlikke, kes saaksid panustada kontoritunde ja oleksid organiseerimisvõimelised. Kui sul on vaba aega ja tunned, et tahaksid Maarja kiriku taastamise turunduslikes küsimustes kaasa lüüa, siis kirjuta sihtasutus.maarja@eelk.ee või helista Leharile 5663 3002.
Silvia Leiaru

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus kogub sihtotstarbelisi annetusi kiriku taastamiseks. Nimelise annetuse saab teha Swedbanki kontole EE132200221021269201. Maarja kiriku taastamisele annetuste kogumiseks on avatud annetustelefonid. Helistades 900 1842 annetad 5 eurot, 900 1941 annetad 10 eurot, 900 2019 annetad 50 eurot.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)