Esileht » Online » Online artiklid »

Tartu Maarja kiriku taastamisel lüüakse labidas maasse

30.04.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Väikeste sammudega kui kindlalt kiriku taastamise suunas tahab liikuda EELK Tartu Maarja kogudus ning kutsub huvilisi 2. mail appi talgutele.

Koguduse teatel on sel päeval plaanis osaliselt avada kiriku vundament Pepleri tänava poolsel küljel. Talgujuhi Lea Saare sõnul on selles kohas vundamendi sees olnud kunagi uks. Kaevetöödega tahetaksegi järgi uurida, kas seda ust saab taastada ning kontrollida üle ka vundamendi seisund.

Töö ei ole väga mahukas, täpsustas Saar lisades, et kõik, kes soovivad anda oma panuse pühakoja ülesehitamisse, on oodatud. Abilistel palutakse kaasa võtta isiklik labidas. Kel kaevamine raskusi valmistab, kuid soovib siiski aidata, võib kaasa lüüa kiriku ruumide korrastamisel. Kõiki talgulisi ootab päeva lõpus talgusupp ja pastoriproua kook.

Tööde paremaks organiseerimiseks palutakse huvilistel registreeruda Teeme Ära kodulehel www.teemeara.ee  (Tartu Maarja kiriku ja selle ümbruse korrastamine) või koguduse kontaktidel tartu.maarja@eelk.ee telefon 743 1111.

Pepleri tänaval asuval Tartu Maarja kirikul on pikk ja väärikas ajalugu. Seal on oma maa ja rahva pärast Jumalat palutud alates hoone valmimisest 1842. aastal. Kirik on tuntud kui esimene eestlaste Tartusse rajatud pühakoda ja seotus laulupidudega on toonase pastori Hugo Adalbert Willigirode kaudu, kes oli esimese laulupeo korraldamise peakomisjoni esimees.

Edasi loe Postimehest.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)