Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tartu Maarja kirik ootab ülesehitamist

03.08.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Tartu Maarja kiriku sisekujunduse võidutöö pakub läbimõeldud ruumilahendust kogu hoone jaoks. Mari Paenurm
Tartu Maarja kiriku sisearhitektuuri konkursi ideelahenduse võidutööks osutus ideekavand märgusõnaga «Noa», pakkujaks KOKO Arhitektid OÜ, mille taga Liis Lindvere, Raili Paling, Lea Laidra, Indrek Mikk ja Raivo Kotov.

KOKO arhitektid on tuntud oma julge eksperimenteerimise osas ruumi mahtudega ning moodsate lahenduste poolest. Tuntumatest töödest võib nimetada näiteks Tallinna inglise kolledži spordikompleksi juurdeehitust kesklinnas ja Georg Otsa spaad Kuressaares. Ka on KOKO arhitektide käe all valminud Tallinna juudi sünagoog.
Ideekavand märgusõnaga «Noa» tõusis esile oma läbimõeldud ruumilahenduse poolest kogu kiriku osas.
Kirikusaal on planeeritud tõstetud põrandaga nii, et see moodustab eraldi ruumi ning hoone välisseinte vahele jäävad koridorid. See võimaldab ka kiriku küttekulusid optimeerida.
Teise koha vääriliseks tun­nistati töö märgusõnaga «Uues kuues», pakkujaks DMT insenerid OÜ, autoriteks Diana Taalfeld ja Kai Süda.
See töö vääris tähelepanu eelkõige oma hoogsa ja moodsa siselahenduse poolest, kus ruumi kese oli veidi tavapärasest nihutatud ning pingid asetsesid kirikusaalis tõusvate ridadena.
Kolmandaks tuli töö märgusõnaga «Kodukirik», pakkujaks OAAS Arhitektid ning autoriks Marje Karu. Arhitektid tõid omalt poolt esile koguduse läbimõeldud ruumiprogrammi kiriku osas, millele oli hea oma töö rajada.
Kõik tööd on sügiseni näha Maarja kirikus. Tartu linn lammutab laguneva kõrvalhoone augustis.
Mari Paenurm

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)