Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Tartu linnamuuseumil on sünnipäev

25.10.2016 | | Rubriik: Teated

31. oktoobril on Tartu linnamuuseumi 61. sünnipäev. Selle puhul toimub nädala jooksul muuseumis ja filiaalides erinevaid tegevusi nii suurtele kui ka väikestele.
Neljapäeval, 27. oktoobril kl 18 algab Tartu Laulupeomuuseumis (Jaama 14) ekskursioon teemal «Vanemuise algusaastad Jaama tänaval (1870–1903)». Sellele järgneb kell 19 etendus «Proua daam» (Alle-Saija teatristuudio). Pilet 2 €.
Neljapäeval, 27. oktoobril kl 13 ja kl 17 toimuvad KGB kongide muuseumis (Riia 15b) eriekskursioonid. KGB kongide muuseum asub samades ruumides, kus 1940.–50. aastatel tegutses Nõukogude Liidu julgeolekuteenistuste eeluurimisvangla. Need õnnetud hinged, kes «halli maja» keldrikongidesse sattusid, kirjeldavad seal veedetud aega kui oma vangistusteekonna üht raskemat perioodi. Neljapäeval on huvilistel võimalik giidi juhtimisel endisel kujul taastatud vangikongide ja kartseritega tutvuda ning kuulata, millised olid võõrvõimu esindavate julgeolekuorganite töömeetodid ja milline nägi välja kinnipeetava sünge igapäevaelu. Sissepääs sooduspiletiga 2 €.
Reedel, 28. oktoobril kl 11 algab Tartu Linnamuuseumis (Narva mnt 23) ettekandepäev «Pool sajandit linnaarheoloogiat Tartus. Uurimisküsimusi ja paralleele». Ettekannetega esinevad vanemteadur Erki Russow, lektor Ain Mäesalu, arheoloog Eero Heinloo, Rivo Bernotas, teadur Arvi Haak ja teadur-koguhoidja Elis Tiidu. Viimane räägib Tartu Maarja kirikut ümbritsenud kalmistu matuste dateerimisest. Sissepääs tasuta.
Laupäeval, 29. oktoobril kl 11–15 on linnamuuseumis perepäev, kus jätkub tegevust nii suurtele kui ka väikestele.
Külalistele on avatud kohvilaud.
Sissepääs muuseumipiletiga 2 € / 1 €.

Laulge Issandale uus laul, sest ta on teinud imetegusid. (Ps 98:1)