Esileht » Uudis » Uudised »

Tartu linnal kolm uut aukodanikku

21.02.2018 | | Rubriik: Uudised

Joel_Luhamets_2015Piiskop Joel Luhamets (65, pildil), 21 aastat tartlane, pälvis eelmisel nädalal Tartu volikogu otsusega aukodaniku nimetuse.
Joel Luhamets on sündinud Antslas, õppinud Tallinna polütehnilises instituudis elektriinseneriks. Teoloogilise hariduse omandas usuteaduse instituudis (1987). Teeninud vaimulikuna kogudusi Saaremaal Kuressaares ning mandril Põltsamaal ja 1997. aastast kuni 2017. aastani Tartu Pauluse kogudust. Sellesse aega jääb unikaalse Tartu Pauluse kiriku täielik ülesehitamine. Täitnud praosti ülesandeid Viljandis ja Tartus, on olnud konsistooriumi liige alates 1990. aastast ning taasilmunud ajalehe Eesti Kirik esimene peatoimetaja (1990–1992). Aastast 2015 on Joel Luhametsal piiskopiordinatsioon ning tema piiskopipiirkonnaks on Tartu, Viljandi, Võru, Valga, Pärnu ja Saarte praostkond. Osalenud aktiivselt ühiskonnaelus, 1999. aastast on olnud Tartu linnavolikogu saadik. Põltsamaa linn on Joel Luhametsale andnud teenetemärgi 1997. aastal.
Aukodaniku tiitliga pärjati ka lastearst Tiina Talvik (79) ja kirjandusteadlane Rutt Hinrikus (71). Rutt Hinrikuse vanaisa oli teoloog ja haridustegelane Peeter Põld ning isa Agu Põld, kes teenis Vigala ja Saarde kogudust.
Aukodaniku kandidaate oli esitatud 13. Nimetus on auavaldus Tartu linnale elutööna osutatud väljapaistvate teenete eest.
Volikogu otsusega said Tartu linnale osutatud eriliste teenete eest teenetemärgi Tartu Täht (kandidaate 16) koolijuht Helmer Jõgi, Maarja küla asutaja Jaan Kallas, ehitusettevõtja Alar Kroodo ja kunstiajaloolane Tiiu Talvistu.
Teenetemärgid antakse üle 22. veebruaril vabariigi aastapäeva aktusel Vanemuise kontserdimajas.
Eesti Kirik

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)