Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tartu Kolgata baptistipalvelast sai teatrisaal

12.11.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

Karlova Teatrina teatrisõpradele uksed avanud hoone algset funktsiooni toob esile maja fassaadi ehtiv ristikujuline aken. Liina Raudvassar

Seoses uue kirikuhoone ostmisega mullu sügisel müüs Tartu Kolgata baptistikogudus oma vana palvela Emajõe Suveteatrile, mis avas maja Karlova Teatri nime all.

Need, kes pikki aastakümneid Tartus Tähe 66 jumalateenistustel käinud, on alates käesolevast sügisest hoonesse teretulnud teatrielamusi nautima.
Arhitekt Arnold Matteuse poolt 1931. aastal spetsiaalselt palvelaks projekteeritud hoone on leidnud uue funktsiooni. Palvemajast on saanud teatrisaal.
Tartu Kolgata baptistikogudus müüs palvela 18 aastat ilma kindla kodusaalita tegutsenud Emajõe Suveteatrile, kes hoone linnaosa järgi Karlova Teatriks nimetas.
Värske teater avas oma uksed pühapäeval, 9. novembril Margus Kasterpalu lavastatud muusikalise etendusega «Karid ja kõrgused», mis on pühendatud Edgar Valterile, kes sel sügisel oleks saanud 85aastaseks.
Uus omanik hindas hoone korrasolevaks ja ruumilahenduse oma vajadustele kohaseks ning ei teinud interjööri remontides suuremaid muudatusi. Teatrietendused hakkavad toimuma umbes 150 inimest mahutavas kõrge laega saalis. Maja tagumises osas paiknevaid ruume asutakse kasutama puhvetina ning näitlejate garderoobina. Veel on hoones kaks väheldast korterit, kuhu on kavas majutada suvelavastustesse kaasatud külalisnäitlejad.
Kui vana palvela jäi suureks kasvanud kogudusele kitsaks ja baptistid otsustasid osta senisest kolm-neli korda suurema kirikuhoone aadressil Veski 40, siis nad veel ei teadnud, kes vana palvela ära ostab.
Et seda tegi Emajõe Suveteater sooviga asuda majja oma kodusaaliga, on Kolgata koguduse pastori Leho Paldre meelest vaid tervitatav, sest nõnda jääb baptisti palvemajast Karlova Teatriks saanud vana maja avaliku hoonena jätkuvalt kogukonnale avatuks.
Liina Raudvassar

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)