Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tartu Jaani kiriku poest leiad, mida otsid

01.02.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Merle Ilm kutsub külastama Tartu Jaani kiriku poodi. Liina Raudvassar

Kümmekond aastat on Tartu Jaani kirikus huvilistele avatud kunsti- ja käsitööpood, mille müügiartiklite hulgas on nii silmailu pakkuvaid nipsasju kui hea kvaliteediga praktilisi esemeid.

Kiriku käärkambrisse sätitud ärist aitab ülevaadet saada Ülikooli-Jaani koguduses teist aastat administraatorina töötav Merle Ilm. Õppides ise Viljandi kultuuriakadeemias rahvuslikku tekstiili, leidis ta kirikupoe perenaiseks saades hea väljakutse viia teooria praktikasse.
„Kõik algas turundusainest, mida läbides tekkis idee, et äkki saan poes kaasa rääkida,“ jutustab särtsakas proua, jäädes nõusse väitega, et butiigi mõõtu äri olemus sõltub suuresti juhataja maitsest ja stiilist. „Näen vaeva, et leida ja tellida tooteid, mis minu ettekujutuses meie kiriku poodi sobivad,“ tunnistab ta, lisades, et eraldi on unistuseks kasvatada nende toodete sortimenti, mis on loodud spetsiaalselt Jaani kirikut silmas pidades: „Näiteks kui tellin tekstiilitooteid, soovitan kunstnikul põletatud savi tooni kasutada. Veel on meil müügil terrakotakujudega kruusid, samuti savist seinaplaadid.“
Tartu Raekoja platsilt Jaani kirikuni jalutades jääb teele vähemalt viis sarnase orientatsiooniga kauplust. Kuidas Jaani pood ennast teistest eristab, reklaami teeb ning millega kliente võidab, on Merlele igapäevast väljakutset esitavad küsimused.
Küsimusele, mis on toodete valiku kriteeriumiks, vastab Merle: „Hinna ja kvaliteedi mõistlik vahekord. See on tunnetuse küsimus. Soovin, et pakutud asju oleks laias valikus. Nii, et iga tulija leiaks midagi. Nii need, kes raha väga ei loe, aga ka need, kelle eelarve pakub piiratud võimalusi.“
Liina Raudvassar

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)