Esileht » Uudis » Esileht »

Targa pea ja avatud südamega

07.10.2015 | | Rubriik: Esileht

Rahulikult (h)arutades saab lahti igasuguse puntra, tõestati noortepäevadel.
Rita Puidet

Tartu Pauluse kogudus kutsus taas noori endale külla, et veeta koos meeldivalt ja sisukalt aega ning tunnetada Jumala ligiolu.

Tartu Pauluse kogudus on olnud lahke võõrustaja enne suurt remonti aastatel 1997–2003 ja nüüd teist sügist – kokku üheksa korda. Koguduse abiõpetaja, noortetööle keskenduv Kristjan Luhamets kinnitab, et ega seegi kord viimaseks jäänud. Plaanid järgmiseks sügiseks on juba peetud ja noortepäevade toimumise kuupäevad kinnitatud – 30. septembrist 2. oktoobrini. Nii et noortel soovitaks küll kalendrisse need päevad üles märkida.
Seekordsele kutsele reageeris paarkümmend noort: tulijaid oli Saardest, Tallinna Jaani ja Kaarli kogudusest ja kaks tütarlast mere tagant Kärdlast. Ega muidugi oma koguduse noored suurepärasest võimalusest veeta kolm päeva koos juba varasemast sõpradeks saanud kristlastest noortega kõrvale jäänud. Aga tulijaid oodati õpetaja Kristjani sõnul rohkemgi. Seda enam, et õigeaegsetele teatajatele oli osalemine tasuta.
Mida siis reede õhtust pühapäeva lõunani teha sai? Esmalt tuli endast pilt joonistada, nii et teised sind selle järgi ära tunneksid. Karoliine Harjak Hiiumaalt näiteks oli ennast joonistades tabanud olulise detaili, nii et tema äratundmine osutus allakirjutanule lihtsaks ülesandeks. Ja mõne minutiga oli õpetaja Kristjan loonud üht suurt ja sõbralikku peret kandva meeleolu ning pannud osalejad hingama ühes rütmis.
Aga nagu õpetaja ütles, saab nalja mujal ka, aga Piiblit loetakse Pauluse koguduse noorteõhtutel alati. Neil päevil luges ta kirjakohta Moosese raamatust, Luuka evangeeliumist ja mujaltki. Noored ise said läbi viia hommiku- ja õhtupalvust. Seda tegid noortepäevade noorim osaleja Kaaleb Humal ja Robert Bunder. Taizé palvuse pidas Kambja koguduse õpetaja Andrus Mõttus, kes neid Pauluse koguduses peab juba aastaid. Tänupalvesse kordaläinud päevade eest jäädi aga pühapäevasel jumalateenistusel, kus jutlustas koguduse õpetaja piiskop Joel Luhamets.
Muidugi kuulus programmi ohtralt muusikat: sai palju laulda, kuulata ansambli Robirohi esinemist ning ka Aarni ja Heidi Seppälä omaloomingut. Kirikuga tutvumise ajal lasi orelil heliseda Arno Humal ja hommikuäratuse tegi rõdudel ööbinud osalejatele Anna Humal, kes valmistus jumalateenistuseks.
Kindlasti oli meeldejääv jalutuskäik sügisesel Toomemäel ja vestlusõhtu füüsikateadlase Kalev Tarkpeaga, kes ei väsi ütlemast, et füüsikute seas ei ole palju ateiste ja et füüsika ei lükka ümber Jumala olemasolu. Ta on avatud suhtleja ja Tartu Jaani koguduse juhatuse liige. Võib kindel olla, et ka järgmisel aastal ootab noortepäevadel ees palju huvitavat.
Rita Puidet

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)