Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Tapa koguduse õpetajaks valiti Valdo Reimann

14.10.2015 | | Rubriik: Persoon kaasajast

valdo reiman2_mai2011_f.RitaPuidet30. septembril toimus Tapa Jakobi koguduse nõukogu koosolek, kus kahest koguduse õpetajaks kandideerijast, Jaanus Klaasist ja Valdo Reimannist (fotol), osutus valituks viimane.

Valdo Reimann ordineeriti diakoniks ja diakonõpetajaks 1992. aastal, õpetaja õigused anti 2001. aastal. Ta on teeninud 11 aastat Rõuge kogudust ning viimased 12 aastat Jõgeva kogudust.
«Inimene otsib väljakutseid. Tundsin, et olen ühtpidi end Jõgeval ammendanud, teisalt vajas majanduslik olukord muid väljavaateid,» selgitas õpetaja Reimann koguduse vahetust.
Tapa koguduse juhatuse esimehe Evely Traublumi sõnul hääletas 30. septembril neljateistkümnest nõukogu liikmest üksteist Reimanni poolt. «Kaalukeeleks võis saada õpetaja väga hea lauluhääl ja südamlik jutlus. Viimastel aastatel on meil palju vaimulikke vahetunud, ootame uuelt õpetajalt eelkõige stabiilsust,» jagas Traublum.
Valdo Reimann, kes meenutas ütlust, et üks vaimulik peaks elu jooksul vähemalt kolme kogudust teenima, on seda meelt, et kui Jumal jõudu ja tervist annab, siis võiks Tapa kogudus saada paigaks, kust pensionile minna.
Uude teenimispaika läheb ta lootusrikkalt: «Olen näinud, et kogudus on elujõuline, tegutseb pühapäevakool, tehakse diakooniatööd. Esialgu tutvun olukorraga. Olen traditsiooniline inimene, mul pole kombeks kohe suuri muudatusi sisse viia. Tapal on palju seda, mida samal viisil jätkata,» valgustab Reimann tulevikuplaane.
Lõikustänupühal toimus Valdo Reimanni Jõgeva kogudusest lahkumise jumalateenistus. Reimann on tänulik Jõgeva kogudusele, kõikidele inimestele, kes on tema kõrval olnud ja teenimist toetanud.
Kätlin Liimets

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)