Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Tänutäheks pika teekonna eest

31.05.2017 | | Rubriik: Persoon kaasajast

anna humalJuubelikongressil anti aasta kirikumuusiku tiitel Tartu Pauluse koguduse organistile Anna Humalale.

Me ei kujutaks jumalateenistust ette ilma muusikata. Tänu kirikumuusikutele saab jagatud jumalasõna elavaks ja kandvaks. Anna Humal (fotol) tuli Tartusse 1989. a ja hakkas Pauluse koguduses aktiivselt tegutsema. Et ta orelimängu harjutada saaks, andis kadunud praost Harald Tammur talle kiriku võtmed.
Praegu juhatab Anna koguduse laste- ja kammerkoori ning noorteansamblit, lisaks on ta Tartu Pauluse Kirikumuusika Seltsi kunstiline juht, EELK Kirikupäeva ja Laulupeo SA juhatuse liige, jumalateenistuselu ja kirikumuusika komisjoni liige. Ta on olnud üks väikelaste muusika käsiraamatu „Laululinnu lood“ koostaja ning koostanud mälestusteraamatu „Isade õnnistus“.
Anna leian sel kiirel nädalal oreli taga harjutamast – juubelikongressi ajal mängis ta kahel jumalateenistusel ja tänupalvusel. Anna ütleb, et tunnustus tekitas temas mõtte, justkui oleks ta pikka aega kõndinud mägiteel: on olnud kitsaskohti, aga ka väga palju rõõmu ja ilu. Tunnustust kogeb ta kui talle väga vajalikku Jumala kinnitust: „Ma ei jäta sind maha, vaid aitan sel teel edasi.“
Tagasihoidlikuks jäädes võtab ta seda tiitlit ka kui tunnustust kirikumuusikale ja kindlasti kõigile kirikumuusikutele.
Rita Puidet

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)