Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tänumärgid ustavalt kogudust teeninuile

02.01.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

Kolmandal advendipühapäeval jagati Tallinna Jaani kirikus koguduse tänumärke, tähistati õpetaja Jaan Tammsalu ordinatsiooni 25. ja kiriku 146. aastapäeva.

Juba kuuendat aastat järjest pidas Jaani kogudus meeles oma tublisid kaastöölisi, pärjates neid koguduse tänumärgiga, mis koosneb kaelaskantavast kotkaga hõberistist, ketist ja kotkakujulisest rinnamärgist. Tänumärk antakse ustavalt kogudust teeninule või mõnel moel märkimisväärselt koguduse ja kiriku heaks tegutsenule.
Selle aasta kolm tänumärgi saajat on diakooniatöö koordinaator ja naiskoori liige Piret Kressa, 1991. aastast kiriku koristajana töötav Hilda Adamson ja pikaaegne laste- ja noorsootöötaja Krista Madiste.
Koguduse õpetaja Jaan Tammsalu, kellel just samal päeval täitus 25 aastat ordinatsioonist, õnnitles tänumärgi saajaid ja tänas ka kõiki koguduse vabatahtlikke, keda on palju. Küll puhastasid leerilapsed kiriku keldrit, küll tõid vabatahtlikud metsast jõulukuused jne. Õpetaja andis kogudusele teada ka rõõmustava uudise. Nimelt eraldas riigikogu tuleva aasta eelarvest Tallinna Jaani kogudusele 90 000 eurot, et kogudus saaks oma orelite laenu lõplikult makstud.
146 aastat tagasi 17. detsembril 1867 pühitsetud Jaani kirik ehitati, sest traditsiooniline eestlaste kogudus Püha Vaimu jäi oma 14 000 liikmele väikeseks ja moodustati uus kogudus. Projekti autor on Tallinnas sündinud ja Peterburi Kunstide Akadeemias arhitektikutse omandanud Cristoph August Gabler (1820–1884). Ehitus kestis viis aastat.
Kolmanda advendipühapäeva jumalateenistusel teenisid õpetajad Arne Hiob (jutlus), Jaan Tammsalu (pihikõne), Eve Kruus, Miina Piir ja Ülo Vaher. Orelil Tiia Tenno, trompetil Norman Verthe. Laulis koguduse ühendkoor Laine Randjärve ja Merle Nisu juhatusel.
Tiiu Pikkur

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)