Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Tänulikkus

24.08.2016 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Vaadates ausalt meie elule, võime märgata seal väga palju sellist, mille eest võime olla tänulikud. Elame vabaduses oma kodumaal, meil pole sõdasid ega tagakiusu. Igaüks võib vabalt oma usku tunnistada ja selle kohaselt elada. Riik toetab kiriku tööd rahva heaks ja aitab säilitada vanu kirikuhooneid.
Isiklikus elus on põhjust tänada töö, tervise, heade inimsuhete ja iga eluhetke eest. Meil on põhjust olla tänulik igapäevase leiva eest ja selle eest, et saame oma eluga hakkama. Kui vaadata tervikpilti, siis on meil kõik hästi ja on põhjust olla Jumalale tänulik.
Samas märkame elus sageli probleeme ja muresid ning näeme seda, mis peaks teisiti olema. Selliste asjade juures võiksime mõelda, mida saame teha ära olukorra parandamiseks. Selle asemel sageli inimesed nurisevad ja külvavad nii enda ümber negatiivsust. Kristlane võiks neis keerulistes olukordades pigem palvetada ja näha, kuidas Jumal aitab.
Palvetamine paneb paika õiged perspektiivid elus. Kui asume palvetama rahulolematuna ja nurisedes, võime sageli tõusta Jumalat tänades ja kiites. Palvetades võime märgata seda head, mis on meie elus. Võime tajuda, et me pole üksi, vaid Jumal on meiega ja aitab meid. Ning see ongi üks suurimaid tänulikkuse põhjusi. Kõik, mis meil on, tuleb Jumalalt, tema armastab meid ja kannab meie eest hoolt.
Kaido Soom

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)