Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Tänulikkus

02.09.2015 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Meile, eestlastele, on sageli omane enda võrdlemine teistega. Sellega kaasneb tihti nurin, et on asju, mis meil pole hästi. Seejuures ei märgata seda, mis meil on paremini kui teistel, ega olda selle eest tänulikud. Nii võib inimene elada kogu aeg mingi raske koorma alla ägades, kui tegelikult oleks põhjust olla rõõmus ja tänulik.
Palju diskuteeritakse pagulasteemadel. Seejuures mõeldakse sageli vaid sellele, mida tähendab pagulane meie ühiskonnale, unustades, et inimene on raskes olukorras. Kas me üldse teame piisavalt, miks need inimesed oma maalt pagevad? Maailmas on palju ebaõiglust ja ülekohut. Tuleks olla tänulik, et meil pole nii karmi olukorda, ning peaksime mõtlema, kuidas saame teist inimest aidata.
Elus on palju asju, mille eest olla tänulik. Võime mõelda tänuga heale tervisele ja meelepärasele tööle. Iga päev on kingitus Jumalalt. Võime olla tänulikud kodumaa ja rahu eest ning iga hea inimese eest. Võime mõelda sellele, et meil on igapäevast leiba ja katus pea kohal. Aga ka selle eest tasub olla tänulik, et meil on head ilmad, meid ei ähvarda looduskatastroofid.
Tänulikkuseks läheb vaja avatud silmi, et näha seda head, mis meie elus on. See hea tuleb meile Jumalalt. Õnnelik on inimene, kes märkab head, mis tema elus on, ja õnnetu on see, kes näeb vaid halba. Tänulikkus kuulub kristlaseks olemise juurde.
Kaido Soom

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)