Esileht » Online » Online artiklid »

Tänujumalateenistus E.E.L.K. Vana-Andrese koguduses

05.11.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Pühapäeva, 25. oktoobri pärastlõunal toimus Toronto Vana-Andrese kirikus tänujumalateenistus, millega tähistati koguduse 60. aastapäeva. Jumalateenistusel lauldi sel puhul eranditult eesti koraale, mille autoriks Vana-Andrese koguduse liige ja Peetri koguduse organist dr Roman Toi.

Teenistust kaunistasid Estonia Segakoor ja Vana-Andrese koguduse segakoor, täiendatuna lauljatega Peetri koguduse segakoor Cantate Domino ja TEAS „Ööbiku“ koosseisust Heli Tenno juhatusel; ning Toronto Eesti Meeskoor Charles Kipperi juhatusel. Meeskoori solistiks oli Andres Raudsepp, orelisaade koguduse organist Marta Kivikult.

Ka koorid esitasid Roman Toi vaimulikku loomingut. Nagu õpetaja Kalle Kadakas teenistuse algul mainis, leidub lauluraamatu lehekülgedel ligi poolsada emakeelset koraali, kuid vaid sõrmedel loetav arv neist lauludest on loodud eesti heliloojate poolt.

Selles valguses võime dr Toile tänulikud olla, et ta on võtnud vaevaks meie koraalivaramut täiendada. Ka kooride esinemisel oli rakendatud moodust ühendada sooloettekanded koguduse lauluga.

Nii meeskoori laul „Kiitkem nüüd Issandat“ kui segakoori „Sind täname“ olid loodud selliselt, et lõpuosa moodustas üldtuntud koraal, mida terve kogudus unisoonis kaasa laulis. Selline esitusviis liitis kõik kirikulised nii usulises kui muusikalises mõttes ühiseks pereks.

Jumalateenistusele olid kutsutud leerinoored aastatest 1990 – 2009, kes algliturgia ajal kogunesid altari ette, et taas kinnitada jah-sõnaga oma kuuluvust kristlikku kogudusse.

Õpetaja Kalle Kadaka jutlus oli lõikuspüha puhul rajatud tänu ja kiituse motiivile. Ohver, osadus ja heategevus, millest kõneleb pühakiri, on elu põhiväärtused. Mõned inimesed ei tea, kui trööstiv on nende lahke naeratus, kui kosutav nende lähedus; ei tea, et nad on Jumala kingitus. Nad teaksid, kui me seda vaid neile ütleksime.

Pärast teenistust oli koguduse naiskomitee poolt kaetud ülakorral tänulaud Margot Nortmaa juhtimisel. Ka seal esines koguduse segakoor kahe lauluga Heli Tenno juhatusel ja Asta Ballstadti klaverisaatel.

Värskelt valitud koguduse esinaine Riina Klaas tegi teatavaks, et õpetaja Kadakas pühitseb lähitulevikus oma sünnipäeva. Koor tervitas õpetajat oma motoga. Naiskomitee liikmeile ja kõigile agaraile abilistele lausus tänusõnad Margot Nortmaa

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)