Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tantsuarmastus tõi tunnustuse kirikult

06.10.2021 | | Rubriik: Kirikuelu, Persoon kaasajast

Ei mäleta, et ükski tantsuõpetaja oleks varem kiriku tunnustuse osaliseks saanud, ent ingerisoome juurtega Elena Kalbus (pildil), kes väärtustab vanu traditsioone ja tutvustab tantsu kaudu Ingerimaa kultuuri, võtab lõikustänupühal peapiiskopilt vastu aukirja. 

Soome kogudus eesotsas õpetaja Hannele Päiviöga taotles EELK aukirja tantsuõpetajale, kes jagab oma oskusi ka koguduses ja muudab nende jumalateenistused väga eriliseks. Lisaks laulule on nende teenistustel ka tantsu. Elena loodud tantsud on nagu palve – kaasa palvetavad ka jalad ja käed. Ta lisab, et ühe tantsu on Elena loonud tuntud kirikulaulule „Herra kädelläsi“ (Virsikirja 517). 

Õpetaja iseloomustab tantsu kui rahulikku ja ilusat liikumist, mis rahvariietes Kataja tantsurühma esitatuna pakub vahva kogemuse, mis pisarad silma toob. Meie koguduses puhuvad uued tuuled, räägib õpetaja kinnitades, et neil peale laulmise ka tantsitakse jumalateenistusel.

Lisaks ingerisoomlaste Tallinna seltsi tantsurühmale Kataja juhendab Elena Kalbus invataidlusgruppi Tantsurõõm ning tegutseb Harjumaa Puuetega Inimeste Nõukojas ja Saue Linna Invaühingus, olles mõlemas juhatuse liige.

Oktoobris tähistab Eesti Balletiliidu seeniorliige, Estonia ja Vanemuise laval balletiartistina tantsinud Elena Kalbus 70. sünnipäeva. Muide, Kataja tantsurühmal on vanust veerand sajandit. Tantsurühma esinemise kohta leiab videoid ka Youtube’ist.

Rita Puidet

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)