Esileht » Online » Online artiklid »

Tänavu tähistavad kõik kristlased ülestõusmispüha ühel ajal

21.04.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Kogu maailma kristlased tähistavad täna esimest ülestõusmispüha, mis on kirikuaasta kõige tähtsam püha. Seekord langes see lääne- ja idakristlaste pühade kalendris ühele ja samale ajale.

Rooma-Katoliku kiriku apostellik administraator, piiskop Philippe Jordan soovitab pühade ajal mõelda lähedastele ja oma perekonnale, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Võiks natuke maha istuda ja mõelda, mis on perekond, mis on minu perekond ja kas minu prioriteedid on reaalsed minu elus,” selgitas ta.

Sellel aastal tähistavad ülestõusmispüha ühel ajal kõik kristlased. “See aasta on väga tähtis, et me kõik võime koos ütelda Kristus on surnuist üles tõusnud,” ütles Moskva patriarhaadi Eesti õigeusukiriku metropoliit Kornelius.

Tallinnas helisesid eile südaööl järjest kirikute kellad. Mõni hetk enne südaööd algas Nevski katedraali koguduse ristikäik.

Kirikuuksel ristikäik peatus, et veel suletud ukse juures kuulutada sõnumit Kristuse ülestõusmisest.

Mõni tund hiljem hiljem jõudis Jeruuselemmast püha tuli. Õigeusukiriku kinnitusel süttib see tuli iseenesest Kristuse hauakirikus ja tule süttimist näeb ainult ortodoksi patriarh.

Edasi ERR Uudistest.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)