Esileht » Online » Online artiklid »

Tänavu alustab tööd kaheksa uut erakooli

30.08.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Lisaks riigi ja munitsipaalkoolidele avab tänavu uksed ka kaheksa uut erakooli. Erakoolide loomise taga on paljuski soov otsida alternatiivi riigi ja kohaliku omavalitsuse poolt pakutavale haridusele.

Tartu Luterlik Peetri kool avab tänavu oma uksed esimest aastat. Kuigi õpilasi hakkab esimeses klassis õppima ainult viis, loodetakse pealekasvu koos kooliga avatavast lasteaiast, kus alustab 35 last, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Uue kooli direktor Tarvo Siilaberg ütles, et erakoolide loomise taga on lapsevanemate ja õpetajate soov leida altenatiiv tavakoolile.

“Paistab, et Eesti haridusmaastikul on kriitiline hulk lapsevanemaid ja õpetajaid, keda ei rahulda munitsipaal- ja riigikoolides pakutav. Siinkohal pean silmas ka eliitkoole. Sellised inimesed on piisavalt pädevad ja julged ja sellised inimesed on piisavalt julged looma ise kodanikualgatuse initsiatiive, asudes SA või MTÜ vormis erakoole pidama,” selgitas Siilaberg.

Edasi loe ERR Uudistest.

Vaata, me läheme üles Jeruusalemma ja seal viiakse lõpule kõik see, mis prohvetid on kirjutanud Inimese Pojast! (Lk 18:31)