Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Täna on aruannete tähtaeg

01.02.2023 | | Rubriik: Uudised

Täna on viimane päev, et esitada tähtaegselt koguduste, kiriku allasutuste ja kaplanaadi tegevusaruanne ja koguduste tulude-kulude aruanne. Alates 2021. aasta jaanuarist toimub see EELK veebipõhises aruandluskeskkonnas. Õigus ja kohustus tegevusaruannet esitada on koguduseõpetajatel, allasutuste juhtidel ja peakaplanitel. Koguduseõpetajad saavad seda teha veebis kolmandat, allasutuste juhid teist aastat.

Vikaar- ja reservvaimulikud on veel viimased, kes pole saanud võimalust veebikeskkonnas aruannet esitada ja peavad selle jätkuvalt posti või e-posti teel läkitama samuti 1. veebruariks.

Kui koguduste aruanded on laekunud ja hakkavad toimuma praostkondade sinodid, siis lasub praostidel vastutus esitada praostkonna tegevusaruanne hiljemalt seitse päeva pärast 2023. aasta sinodi toimumist.

31. jaanuari pärastlõunaks oli koguduse 2022. aasta aruande esitanud 63 kogudust ja koguduse 2022. aasta tulude-kulude aruande 70 kogudust. Kokku on EELKs 169 kogudust.

Inimese Poeg ei ole tulnud, et lasta ennast teenida, vaid et ise teenida ja anda oma elu lunaks paljude eest! (Mt 20:28)