Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Täna algab Luterliku Maailmaliidu täiskogu Namiibias

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Peapiiskop Urmas Viilma annab oma Facebooki kontol ülevaate täiskogule eelnevast programmist, mis aitas aru saada luteri kiriku tegevusest Namiibias; kirjutab kohtumistest riigiametnikega ja kõrgete vaimulikega, looduskaitseala külastamisest. Tutvuti farmerite võitlusega kliima soojenemisest tingitud probleemidega ning külastati ka paiku, kust Namiibia ristiusustamine üle-eelmisel sajandil Soome misjonäride eestvõttel alguse sai.
Vaesuse likvideerimisega tegelevas ministeeriumis tutvustati vaesuse vastu võitlemise programme, projekte ja toetussüsteeme. Loodetakse, et aastaks 2030 on kõik Namiibia elanikud tagatud sotsiaalsete garantiidega ja eriministeeriumi enam vaja ei lähe. Namiibia pealinna Windhoeki kõige vaesemas linnaosas Katuturas, kus inimesed elavad plekist kuutides, teeb kirik igapäevast diakooniatööd; seal külastati kahte keskust.
Pühapäeval oldi Põhja-Namiibia piirkonna ühes vanimas kirikus. Namiibia kolmest kirikust kõige suurem, Evangeelne Luterlik Kirik Namiibias (ELKN) on ligi 800 000 liikmega saanud alguse soomlasest misjonäri Martti Rautaneni tegevusest.
Martti Rautanen ehitas 1898. aastal Olukondasse kiriku ja koolihoone. Ta alustas laste õpetamist ning tõlkis Piibli oshindonga keelde. Kui ta 1926. aastal suri, maeti ta suurte auavaldustega oma rajatud kiriku kalmistule. Tema omaaegsest elumajast on nüüdseks tehtud misjonile pühendatud muuseum ning Soome riigi abil on lisaks misjonäri kodumajale restaureeritud ka kirikuhoone.
Esmaspäeval tutvuti Namiibia ja kogu Aafrika ühe vanima ja suurima, 1907. aastal metsloomade reservaadina asutatud Etosha rahvuspargiga, kus elutseb enam kui 100 liiki imetajaid ja üle 300 liigi linde. „Põhjus, miks parki külastasime, oligi seotud kliima soojenemise tagajärgedega tutvumisega,“ kirjutab peapiiskop.
Namiibia on luterlik riik. Enam kui 80% Namiibia elanikkonnast on kristlased ja nendest enamiku moodustavad luterlased, kes on kogunenud kolme luteri kirikusse, millest üks on saksakeelne.
EELKd esindavad LMLi täiskogul koos peapiiskopiga assessor Kadri Eliisabet Põder ning LNÜ tegevjuht Triin Salmu.
Eesti Kirik