Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Talvepäev täis tegevust

18.02.2004 | | Rubriik: Kirikuelu

Samal ajal noorte talvepäevadega kogunesid üheks päevaks Põltsamaale ka lapsed.
Tuldi Tarvastust ja Viljandist, Lääne-Nigulast ja Narvast, Türilt ja muidugi Põltsamaalt ning selle ümbrusest. Kokku oli tulejaid 90 ringis.
Päev algas jumalateenistusega kirikus ja jätkus tempokalt koolimajas. Registreerumisel said kõik valida punase ja sinise osavõtukaardi vahel. Kaart määras edasi liikumise erinevates tegevusrühmades. Sinise kaardi omanikud mängisid saalibändit, õppisid skauditarkusi ja proovisid kätt puutöös. Päeva lõpus võisid kõik imetleda, kui ilusaid kujundeid olid osavad käed naelte abil toksinud.
Punase kaardiga omanikud mängisid põnevaid lauamänge, valmistasid suuri ja väga maitsvaid võileivatorte ning arutlesid jututoas päevateema ning sõpruse üle. Samas sai kontrollida viktoriinis oma teadmisi kirikuaastast ja Jeesuse elust, samuti pidi tundma esiisade tööriistu ja ära arvama mõistatusi. Igaüks sai kaasa kuldkalakese kuldsalmiga Matteuse evangeeliumist 7:12.
Rühmategevused läbitud, kogunesid kõik saali. Järgnevad pool tundi saal lausa rõkkas laste naerust ja hõisetest. Põnevaid liikumismänge, kus läks vaja nii kiirust kui ka tähelepanelikkust, õpetas Bård Norheim. Tempokad ja lustakad mängud vedasid kõiki endaga kaasa.
Koduteele sai igaüks kaasa ajakirja Laste Sõber.
Aasta jooksul on Laste- ja Noorsootöö Ühendusel plaanis korraldada veel mitu ELE-päeva Eestimaa erinevates piirkondades. Jälgi reklaami ajalehes Eesti Kirik ja LNÜ koduleheküljel www.eelk.ee/lny 
Lia Kaljuste,
LNÜ lastetöö juht

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)