Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Talu sai lumerikkal talvel toetust

22.02.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

Risto Itämetsä on koos kingitud traktoriga jõudnud lumisesse Tallu. Foto: Elisabet ItämetsäLaagrikeskuse Talu töötegijad said abi soome sõpradelt – Tampere kogudused eesotsas Risto Itämetsäga kinkisid neile töökorras traktori.
Luterlikule kirikule kuuluv laagrikeskus asutati 1997. aastal eesmärgiga korraldada noorteüritusi, laagreid, koolitusi ja õppepäevi. Aastaid on olnud sealse töö eestvedajaks proua Sirje Kiivit, kelle entusiasmi ja kontaktide toel ehitati keskuse peamaja ja püstitati kämpingud. Viimased poolteist aastat on tööd käinud Sten Luige juhtimisel, kel plaan keskus korralikult välja ehitada ja regulaarne töö käima lükata.

Kaunis ja looduslähedane
Selle aasta algusest on laagrikeskuses kõik nädalavahetused broneeritud ja tegemist on jätkunud hulgale noortele. Koos naabertaludega pakutakse programmi, kust ei puudu nuputamismängud, lõkkeõhtu püstkojas ja reesõit. Just looduslähedusega tahetakse tulijale vaheldust pakkuda.  
«Siin käivatest inimestest on suurem hulk meie kiriku rahvast, oleme suviti võõrustanud ka baptistide perelaagreid. Tavaliselt on nii, et tulijatel on oma programm, mida nende noortejuhid on ette valmistanud, aga ka meie pakume omalt poolt veidike skautlikku tegevust. Programmi osas on kindlasti arenemisruumi, häid ideid on tohutult,» arutleb Luik.
Talu laagrikeskus laiub 2,4 hektaril, ehitustöödesse ja tegevusse on vaja saada veel kõvasti investeeringuid, Sten Luik on leidnud rahastajaid erinevatest programmidest. Ise koordineerib ta tööd oma põhiameti kõrvalt. Suur abi on vabatahtlikest. «Tegelikult muidugi kuluks siia ära mitu täiskohaga töötegijat – keegi, kes tegeleb puhtalt laagritega, teine, kes otsib rahastajaid, keegi, kes haldab kogu keskust, ning keegi, kes veab ehitustöid,» arvab Sten Luik.

Abilisi lähedalt ja kaugemalt
Jaanuaris käis laagrikeskuses külas sõber Risto Itämetsä, kes Tampere lähedal juhatab kahe laagrikeskuse tööd ning on Talu alati tublisti aidanud.
Seekord tuli jutuks lumine talv ja ta uuris, kuidas on Talu rahvas suure lumega hakkama saanud. «Ütlesin, et meeskond on tubli ja kuna mingit mehhanismi ei ole, lükkame lund käsitsi,» räägib Luik ja lisab, et varasemalt on mõnel korral pidanud ka naabritelt traktorit tellima.
Seepeale tuli Risto Itämetsäl meelde, Tampere luterlikele kogudustele kuulub üks sahaga traktor, mida ta on näinud viimasel ajal seismas. Selgus, et kõnealune traktor oli tehnilise rikkega. Risto Itämetsä sai Tampere koguduste kinnisvarajuhilt Pekka Niemilt loa traktor Talule kinkida. Seejärel viis ta masina Lielahti autokeskuse remonditöökotta, kus see Mikko Leppälahti abiga väljaspool järjekorda ja tasuta ka korda tehti. «Oleme rõõmsad ja tänulikud, et meil on nii palju sõpru ja toetajaid,» võtab Sten Luik päevakajalise rõõmusõnumi kokku.
Mari Paenurm

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)