Esileht » Online » Online artiklid »

Tallinnas taasavati Toomkool

03.09.2011 | | Rubriik: Online artiklid

26 esimese klassi õpilast lähevad Tallinnas ajalukku sellega, et nemad on taasavatud Toomkooli esimesed õpilased.

Esialgu alustavad nad koolitööd Püha Miikaeli kooli alluvuses ning tulevikus saab sellest erakool, mille omanikeks on Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) ja Tallinna Piiskoplik Toomkogudus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uueks kooliks Toomkooli nimetada ei saa, sest Tallinnas on teada toomkapiitli ja ja seega toomkooli olemasolust aastast 1266. Keskajal asutati toomkoolid ehk katedraalikoolid toomkirikute juurde samaaegselt toomkapiitlitega.

Esimesed kirjalikud allikad Tallinna Toomkoolist pärinevad aastast 1319. Pika ajalooga kool suleti ja avati mitmeid kordi. Tegevuse  lõpetas Toomkool oktoobris 1939. Täna oli Toomkooli uus algus.

Koolihoone, kus praegu on kaks klassi – 16 tüdrukut tüdrukuteklassis ja 10 poissi poisteklassis – asub kiviviske kaugusel Raekoja platsist Raeapteegi kõrval. Toomkooli avamiseks teevad EELK-ga koostööd paljud, nagu näiteks Vanalinna Hariduskolleegium, Eesti Metodisti Kirik, kellelt saadi kooliruumid, ja Miikaeli Ühendus.

"Kui see erakool saab päris juriidiliselt loodud ja koolitusloa juba iseseisvana, siis saab selle omanikuks olema Tallinna piiskoplik toomkogudus ja eesti Evangeelne Luterlik Kirik. Täna me oleme juriidiliselt Püha Miikaeli kooli all, mis on ka erakool ja millel on ka koolitusluba olemas," rääkis EELK Tallinna piiskopliku toomkoguduse õpetaja Urmas Viilma.

Edasi loe ja vaata ERR uudistest.

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)