Esileht » Uudis » Uudised »

Tallinnas õnnistati Eesti Abipolitseinike Kogu lipp

06.05.2015 | | Rubriik: Uudised

Peakaplan Jaan Jaani löömas naela õnnistatava lipu vardasse. Valdo Lust

Käesoleval aastal Eestis esmakordselt tähistatud abipolitseinike päeval (26. aprillil) õnnistati Tallinnas siseministeeriumi saalis Eesti Abipolitseinike Kogu (EAPK) lipp, mille kogule annetas politsei- ja piirivalveamet. Lipu õnnistasid politsei peakaplan Jaan Jaani ning EAPK kaplan ja juhatuse liige Toomas Nigola. Kaplan Nigola rõhutas lipu õnnistamisel, et me vajame märke, mis osutavad ja ütlevad, kes me oleme või kellega meil on tegu ning et aupaklikkus või hoolimatus lipu suhtes näitab suhtumist neissegi, keda see lipp esindab.
Kogu juhatuse esimees Dein-Tom Tõnsing mainis, et abipolitseinik on kui hea kratt, kellest on palju kasu, aga kellega peab ka pidevalt tegelema. Tõnsing tõdes, et abipolitseiniku amet muutub ühiskonnas aina prestiižsemaks. Ta lisas, et igaühest ei saa abipolitseinikku, kuid need, kes selleks on hakanud, kannavad seda ametit väärikalt.
Eesti Abipolitseinike Kogu on 2011. aastal loodud iseseisev mittetulundusühing, mille eesmärgiks on ühendada Eesti vabariigis tegutsevad abipolitseinikud ühise organisatsiooni alla ning tagada seeläbi ühtne areng, kvaliteet, omavaheline kogemuste jagamine ja infovahetus. Abipolitseinikud osalevad vabatahtlikult oma vabast ajast politsei tegevuses seaduses sätestatud alustel ja korras.
Valdo Lust,
politseikaplan

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)