Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tallinnas on pühima neitsi Maarja kuju

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Neitsi Maarja kuju roomakatoliku kiriku õuel Tallinnas. Daisy Lappard

Roomakatoliku kiriku hoovi Tallinnas (Vene 18) paigaldati oktoobris neitsi Maarja kuju.

Kristus ise ristil andis neitsi Maarja meile kõigile emaks, kelle poole pöörduda. Nüüd on kõigil väga ilus võimalus palvetada selle kuju juures.
Esialgu oli planeeritud, et kiriku hoovi hakkab kaunistama Maarja kuju Maarjamaa juubeliaastal 2015, kuid erinevate lubade andmine linna poolt võttis palju enam aega ja kuju sai oma kohale alles mullu oktoobris, kui piiskop Philippe selle pühitses. Kuju autor on Tartu skulptor Bruno Kadak. Kuju tegemise ja paigaldamisega seotud kulud võttis kanda Peeter-Pauli koguduse üks liige.
Piiskop Philippe’i sõnade kohaselt ei saa võtta neitsi Maarja pronkskuju kui hoovi kaunistust, vaid Maarja on meie ema, kes toob meid Kristuse juurde, kellele me saame palves tuua vaimseid lilleõisi.
Katoliku kirikus leiab neitsi Maarja austamine aset eriliste palveväljenduste kaudu liturgiliste pühade tähistamises, maarjapalvetes ning pühade Maarja kujude või pühapiltide austamisega. Kogudus usub, et kiriku vahetusse lähedusse paigaldatud jumalaema toob kevade saabudes ja eriti suvel enda juurde rohkesti inimesi, kes pöörduvad oma hingesooviga Maarja poole, et leida lohutust või tuge pühimast Neitsist.
Jumal hoidis Maarja pärispatust vabana. See sündis vaid Tema armust ja Jeesuse Kristuse sündimise nimel. Katoliku kiriku kompendium ütleb, et Maarja jäi kogu elu jooksul vabaks mistahes isiklikust patust (pt 96). Nii ütleb ka evangeelium, et Maarja on armuleidnu (Lk 1:28). Maarja nõustus sellega oma vabast tahtest, öeldes jah inglile.
Püha Bernard on öelnud väga ilusasti, et sel hetkel, kui maailm ootas Maarja jah-sõna, täitus kogu maailm vaikusega. Kuigi Jumal oli ta valinud oma päästmisplaani, ootas Ta siiski seda jah-sõna, et Maarja saaks nii meie kõigi emaks.
Paavst Franciscus ütles väga kaunilt oma entsüklikas „Lumen Fidei“, et Maarja tõeline emadus andis Jumala Pojale ka autentse inimliku elu, tõelise ihu, milles ta suri ristil ja tõusis surnuist. Maarja saatis Jeesust ristiteel, kust tema emadus laienes jüngritele ja nii ka meile.
Marge Paas