Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tallinna vaimulikud käivad kord kuus koos

05.10.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

praost Jaan Tammsalu kinnitusel valitseb Tallinnas oikumeeniline ühtsus erinevate kirikute vaimulike vahel. ArhiivKord kuus kesknädalal kogunevad pealinna vaimulikud palvushommikusöögile, et kogeda vaimulikku osadust ning jagada infot kirikus ja riigis toimuvast.
«Ennekõike on see vajadus teatud küünarnukitunde järele,» kirjeldab Tallinna praost Jaan Tammsalu, üks kümmekond aastat toimunud kooskäimiste eestvedajaid.
Aastatega on ürituse formaat muutunud asjalikumaks. Reegliks on saanud kuulata iga kord ettekannet kõiki puudutaval teemal. Kuni paaritunnine palvushommikusöök peab olema heaks stardiks päevale, mitte pärssima äripäeva tegusat kulgu.
Möödunud kolmapäeval kogunes poolsada vaimulikku, seitse neist luterlased, metodisti kirikusse. Kuulati Pirita kloostri preestri Vello Salo ettekannet, kes kõneles vendlusest psalmides. Põnev oli uudistada, kuidas toimub kirikusse uue oreli monteerimine. Oreli tarvis koguti raha kaksteist aastat.
Katoliku ja õigeusu kiriku esindajate juurdetulek korrapäraselt kokkusaavate vaimulike kogusse on oikumeenilist haaret veelgi suurendanud, leiab Tammsalu. «Me ei pinguta ega pressi peale, kõik piirkonna vaimulikud on südamest teretulnud.» Listi, mille vahendusel toimub suhtlemine, kuulub praegu 88 inimest.
Erinevate konfessioonide vaimulike ühtehoidmine on suurepäraseks võimaluseks saata linnale signaal: kirik(ud) on linnapildis oma sõnumiga kohal. Meenutatavasti võtsid Tallinna vaimulikud viimaste kohalike omavalitsuste valimiste eel kurjalt sõna, kui pealinna tänavatel häirisid silma ebaeetilise sisuga välireklaamid.
Avalikkuse reaktsioon vaimulike manitsusele lõpetada poliitiline poriloopimine oli toona vägagi positiivne. Seega, kiriku(te) häält ühiskonnas kuuldakse, kui sõnumi sisu on arusaadav.
Liina Raudvassar

Heitke kõik oma mure tema peale, sest tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)