Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tallinna toomkogudus sai misjonäri

26.01.2022 | | Rubriik: Kirikuelu
Liisa Rossi on lisaks misjonikeskuse koolituste koordineerimisele ka Tallinna toomkoguduse misjonär. Kätlin Liimets.

Soome Luterliku Evangeeliumi Ühenduse (SLEY) 2017. aastal Eestisse lähetatud misjonär Liisa Rossi panustab nüüd Tallinna piiskopliku toomkoguduse arengusse.

„Meil on väga hea meel, et meie töötajaskonda on lisandunud teoloogia magistrikraadiga misjonär Liisa Rossi. Praegu on tal sisseelamise periood ja parim viis selleks on võtta piiblitunnid enda peale ning seda on Liisa ka rõõmsasti tegemas. Aitäh misjonikeskusele!“ kommenteerib abilise saabumist õpetaja Arho Tuhkru tänulikult, lisades, et kogudusel on ka varasemast misjonäridega koostöö kogemus olemas: 2013. aastast töötasid seal mõned aastad Minna ja Tommi Nikki.

Liisa Rossi esimene tööperiood 2017. aasta oktoobris algas Rakvere Kolmainu koguduses, kust ta 2020. aasta oktoobris suundus Tallinna misjonikeskusesse koolituste koordinaatoriks. Et pandeemiaaeg pole koolituste korraldamist soosinud, siis on Liisal võimalus kaasa lüüa ka kogudusetöös. „Jah, toomkogudus on nüüd Eestis mu kodukoguduseks. Saan seal kaastegev olla ühe päeva nädalas, põhitööl olen ikka misjonikeskuses,“ jagab misjonär.

Nagu õpetaja Tuhkru viitas, hakkab Liisa Rossi peatselt toomkoguduses tegema piiblitunde, mis on suunatud koguduse pühapäevakooliõpetajatele, aga teretulnud on ka kõik teised huvilised. Piiblitunnis keskendutakse usutunnistuse mõistmisele. Lisaks on Liisa lubanud olla abiks pühapäevakooli kõige vanemas grupis, mille moodustavad 12–14aastased noored. Seda saab ta teha pool aastat, kuna misjonäride töörütmis vahelduvad lähetuste ajad kodumaal veedetavate perioodidega, mis algab Liisal suvest. Järgmisel aastal soovib aga Liisa Rossi kindlasti naasta Eestisse, et jätkata oma siinset missiooni.

Kätlin Liimets

Nõnda peab ülendatama Inimese Poeg, et igaühel, kes usub, oleks temas igavene elu. (Jh 3:14b,15)