Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tallinna toomkogudus kutsub vanalinna päevadele

23.05.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Toomkirikus toimub vanalinna päevade raames üle veerandsaja ürituse.
ArhiivToomkogudus korraldab vanalinna päevade raames 26. maist 2. juunini üle veerandsaja ürituse.

Tallinna vanalinna päevad toimuvad juba 31. korda. Paaril viimasel aastal on vanalinna päevade pühapäev kandnud nimetust kirikupäev. Sel aastal kattub kirikupäev 1. nelipühaga 27. mail, mil kõigis Tallinna pühakodades toimub lisaks jumalateenistustele kontserte, loenguid, kirikututvustusi ja palju muud.
Raekoja platsil on keskpäeval jumalateenistus. Samal ajal toimuvad ka lasteüritused, mille korraldamisse on kaasatud erinevad Tallinna kogudused.
Toomkogudus otsustas seekord lisaks kirikupäevale täita palvuste, kontsertide ja loengutega iga päeva 26. maist 2. juunini. Kaheksa päeva kestel toimub üle veerandsaja erineva ürituse. Nende hulgas kaks jumalateenistust, kuus tunnipalvust, lisaks üheksa kontserti, sealhulgas uhiuus kontserdisari «Käärkambri kammermuusika» suurepärase akustikaga vanas käärkambris.
Tervet nädalat läbib loengusari «Toomkirikus kõneldakse…» päevakohaste teemade ja huvitavate lektoritega. Eraldi väärivad esiletõstmist teisipäevane dr Raul Mardi loeng tervislikust toitumisest ning laupäevane koguduse õpetaja läbiviidav loeng talituste traditsioonidest ja praktikast koos organist Ene Salumäe muusikanäidetega. 1. juunil ehk lastekaitsepäeval esitletakse pärast keskpäevapalvust lastele orelit ning kell 14 saab kuulata Tallinna toomkooli õpilaste kontserti.
Vanalinna päevade raames toimub iga päev kontserte ja palvusi, tutvustatakse kirikut, kabeleid ja orelit ning kirikutornis on avatud näitus.
Täpsem info toomkoguduse kodulehelt http://toomkirik.ee ning telefonil 644 4140. Kava on leitav ka aadressil www.eestikirik.ee.
Urmas Viilma,
toomkoguduse õpetaja

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)