Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tallinna Püha Vaimu koguduses teenib uus õpetaja

13.09.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

Uus õpetaja on ametisse seatud. Vasakult: õp Eha Kraft, piiskop Einar Soone, õp Sara Bishop ja õp Gustav Piir. Tiiu Pikkur

Tallinna Püha Vaimu koguduse Püha Timoteuse ja Püha Tiituse (ingliskeelse) osakoguduse uus õpetaja Sara Susan Villarreal Bishop seati 27. augustil Püha Vaimu kirikus ametisse.

Ametisse seadja oli piiskop Einar Soone, teda assisteerisid koguduse õpetajad Gustav Piir ja Eha Kraft. Pühakirja lugesid abikaasa Brad Bishop ja tütar Olivia Bi­shop, protsessiooniristi kandis poeg Zeb Bi­shop. Orelit mängis Kristiina Hoidre.
Sara Villarreal Bishop ordineeriti 13. augustil Ameerika Evangeelses Luterlikus Kirikus õpetajaks. Töö Püha Vaimu koguduses on talle tuttav, sest siin möödus ka tema praktikaaeg. Eestis on ta aga sellepärast, et tema abikaasa töötab siin USA suursaatkonnas. Muide, nii Sara kui Brad on õppinud vene keelt ja saavad seda Eestis ka praktiseerida.
„Kokku oleme USA saatkondades eri maades olnud alates 2000. aastast. Kuid Eesti on ilusaim koht, kus elanud oleme,“ kiidab õp Bishop. Usuteaduse õpinguid alustas ta St. Pauli luterlikus seminaris siis, kui elati Ankaras Türgis. „Minu kool oli USAs ja ma sõitsin sinna iga poole aasta tagant, õppimine käis enamasti interneti teel.“
Püha Vaimu ingliskeelse luteri-anglikaani osakoguduse jumalateenistused on pühapäeviti kell 13, koos käivad Eestis elavad välismaalased, kuid ka turistid ja Eestis paiknevad liitlasväelased oma pereliikmetega. Õp Bishopi võib aga näha ka koguduse teistel üritustel. Näiteks on tema kaasalöömisel sisustatud Godly Play tuba, ka osales ta toomkooli avaaktusel. Sara Bishop ütleb, et kahjuks viib abikaasa diplomaaditöö nad siit aasta pärast Austraaliasse, kuid Eestit jääb ta oma südames kandma ega unusta iial meie valgeid suveöid ning pimedat talve.
Tiiu Pikkur

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)