Esileht » Uudis » Uudised »

Tallinna Peeteli kogudus valis õpetaja

07.09.2016 | | Rubriik: Uudised

Martinson_20154. septembril valis Tallinna Peeteli kogudus endale uueks õpetajaks senise abiõpetaja Alo Martinsoni (fotol).

Kuigi vastavalt kirikuseadustikule (4.8.1) valib koguduse õpetaja ametisse koguduse nõukogu, oli Tallinna Peeteli koguduses õpetaja ametisse valijaks täiskogu. EELKs on kogudusi, Peeteli teiste hulgas, kus nõukogu ülesanded on antud täiskogule, kes on pädev sooritama kõiki kirikuseadustikus nõukogule omistatud ülesandeid.
Peeteli täiskogu koosoleku kutsus kokku Tallinna praost  Jaan Tammsalu, kelle sõnul valitses Peeteli kirikus nukkerrõõmus meeleolu. Täiskogust jõudsid koosolekule peaaegu pooled liikmed, mitmed, kes tulla ei saanud, helistasid ning põhjendasid oma õpetajavalikut.
Praost kiitis täiskogu liikmeid aktiivse osalemise eest, mis kindlasti väljendab koguduse kokkuhoidmist ning elavat huvi edasise käekäigu vastu. «Tänati kauaaegset õpetajat Avo Üprust, kes on pühendumas Harkujärve kirikule ja oma paljudele teistele tähtsatele tegevustele, ning rõõmustati selle üle, et koguduse õpetajale saadi tubli mantlipärija Alo Martinson,» lisab praost.
«Olen rõõmus ja tänulik,» kirjeldab õp Alo Martinson oma tundeid pärast valituks osutumist. Konfirmeerimisel Peeteli koguduse liikmeks saanuna on ta koguduse tegevuses aktiivselt kaasa löönud. Talle meeldib Peeteli vaimsus ning sotsiaalne kuvand.
«Diakooniatöö on tähtis ning üks kiriku olulisi ülesandeid, aga mitte ainus,» rõhutab Martinson Eesti Kirikule. Senisest enam püüab ta Peetelis pjedestaalile tõsta kiriku kuulutavat rolli. «Olla kirikuna kohal. Sõnaga. Mõttega.» Koguduseõpeaja tööd nimetab ta väljakutseks, mis hoiab vormis ja inspireerib. Tubli kogudusega, kus meeskonnatöö au sees, loodab ta hästi hakkama saada.
Konsistooriumi maikuu otsusega on 20 aastat Peeteli kogudust teeninud Avo Üprus 1. septembrist vabastatud koguduse õpetaja kohustustest ja määratud Tallinna praostkonna vikaarõpetajaks. 2010. aastast on Avo Üprus EELK konsistooriumi diakooniatalituse juhataja.
Alo Martinson on sündinud 12. oktoobril 1972. a Tartus. On ristitud 1992. a ja konfirmeeritud 2004. aastal. 2004. a lõpetas EMK Teoloogilise Seminari ja 2006. a EELK Usuteaduse Instituudi (kristlik kultuurilugu). Õpetajaks ordineeriti 31. oktoobril 2015. a ning määrati Tallinna praostkonna vikaarõpetajaks. 1. jaanuarist alates oli Peeteli koguduse abiõpetaja.
Esialgsete andmete kohaselt seab piiskop Einar Soone Alo Martinsoni Peeteli koguduse õpetajaks 31. oktoobril.
Eesti Kirik

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)