Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tallinna Peeteli kirikus pakuti paljudele jõulurõõmu

05.01.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

Tallinna Peeteli kogudusse kutsuti inimesed, kes on oma elu pühendanud Jumalale.
Need on pensionipõlve jõudnud vaimulikud ning kirikumuusikud ja kirikuõpetajate lesed.
Armulaua pühitses peapiiskop Andres Põder, kiriku keldrisaalis valmistasid aga laua armastussöömaajaks Peeteli töötegijad ja kasvandikud. Alles eelmisel päeval oli samas olnud koguduse eakate memmede jõululaud.
Peetelisse olid ühel päeval oodatud ka vähekindlustatud pered ning kodutud. Kui seenioride laud oli kaetud kolme­kümnele, siis kodutuid ja vähekindlustatuid kogunes sadakond. Selline on elu.
«Oleme Jumalale väga tänulikud selle eesõiguse eest olla tänavu kiriku eakaimate töötegijate võõrustajateks,» ütles koguduse õpetaja Avo Üprus. «Nad tõid endaga kaasa nii palju kirgast rõõmu ja südamepuhtust, et pigem oleme täna meie saajateks. Suur tänu selle eest.»
Jõululauas mälestati igavikuteele siirdunud kaasvõitlejaid ning palvetati ka eemalviibijate eest.
Korraldajad vabandavad Sirje Kiiviti ja teiste ees, kelleni kutse ei jõudnud puuduliku andmebaasi tõttu. Meie eestpalvetes ja lauas on teile alati koht.
Nagu juuresolevatelt piltidelt näha, väisas Peetelit ka dr Martin Luther (Matthias Burghardt) koos veetleva Katarinaga (Fea Üprus). Kuuldavasti jäi mõjuva lauakõne pidanud usuisa vastuvõtuga rahule.

Eesti Kirik

Jõululõunale palutud ustavad jumalariigi töötegijad koos peapiiskop Andres Põderi, Peapiiskop emeeritus Kuno Pajula ja õpetaja Avo Üprusega. Martin Luther (Matthias Burghardt) koos veetleva Katarinaga (Fea Üprus).  Fotod: 2 x Agnus Dei Üprus

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)