Esileht » Online » Online artiklid »

Tallinna linnapea võõrustas Luteri kirikute presidenti

04.02.2015 | | Rubriik: Online artiklid

“Meil suur au Teid siin majas vastu võtta. Siia kutsume me meie linna kõige auväärsemaid külalisi,” ütles linnapea Edgar Savisaar, kes kohtus täna pärastlõunal Poska majas Luterliku Maailmaliidu presidendi piiskop Munib A. Younaniga.

Savisaar tutvustas piiskop Munib. A. Younanile ja EELK kiriku peapiiskop Urmas Viilmale Poska maja ja rääkis, miks Jaan Poska on nii oluline tegelane Eesti ajaloos.

“See maja looja oli Tallinna linna ja riigi oluline tegelane – ta juhtis läbirääkimisi Venemaaga, kirjutas alla Eesti riigi loomise rahulepingule – Tartu rahule ja oli ühtlasi ka teine Eesti rahvusest linnapea,” rääkis Savisaar.

Piiskop Munib A. Younan tundis elavat huvi Jaan Poska ja Eesti ajaloo vastu ja Poska perepildi ees seistes tundis huvi, kas mõni antud soost isik ka veel elus on.

Piiskop Munib A. Younan oli ka väga vaimustatud Tallinna linnapea Edgar Savisaare kõnest, mille linnapea pidas eile Estonia teatris toimunud uue EELK kiriku peapiiskopi Urmas Viilma ametisse vannutamise tseremooniale järgnenud vastuvõtul. “See oli tõeliselt õnnestunud sõnavõtt,” ütles piiskop Munib A. Younan ja tänas linnapead nii sügavamõttelise sõnumi edastamise eest rahvale. “Ma andsin oma parima,” lausus Savisaar.

Edasi loe ajalehest Pealinn.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)