Esileht » Uudis » Uudised »

Tallinna linn jagab tunnustust

12.05.2021 | | Rubriik: Uudised

Tallinna linnavalitsus tegi linnavolikogule ettepaneku anda tänavu Tallinna vapimärk Vaino Väljasele ja teenetemärk 27 inimesele.

Endine diplomaat ja poliitik Vaino Väljas esitati vapimärgi kandidaadiks märkimisväärsete teenete eest Eesti suveräänsusdeklaratsiooni vastuvõtmisel 16. novembril 1988. aastal ja tema rolli eest Eesti iseseisvuse taastamise protsessis. Alates 1997. aastast on linn vapimärgi andnud 31 inimesele.

Tänavu laekus Tallinna teenetemärgi andmiseks 60 nõuetekohaselt vormistatud taotlust 57 inimesele. Teenetemärke on antud alates 1995. aastast 395 inimesele.

Üks teenetemärgi saajaist on ka peapiiskop Urmas Viilma (fotol), keda tunnustatakse pikaaegse panuse eest kiriku- ja vaimuelu edendamisel ja ühiskondliku sidususe suurendamisel. Teenetemärgi saaja on ka Tallinna Jumalaema Sündimise Kaasani Pühakuju kiriku preester Viktor Melnik Tallinna kultuuri- ja vaimuelu rikastamise eest ning Püha Johannese kooli asutaja ja direktor Liivika Simmul pikaajalise ja pühendunud töö eest haridusvaldkonnas ning panuse eest Tallinna hariduselu rikastamisel.

Vapimärgi ja teenetemärgi andmise otsustab linnavolikogu. Möödunud aastal Tallinna linn seoses koroonapandeemia ja eriolukorraga teenetemärke ei jaganud. Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul ei anta aumärke üle Tallinna päeval raekojas, vaid sõltuvalt piirangute leevendamisest korraldatakse pidulik üritus suvel.

Eesti Kirik

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)