Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tallinna Kaarli koguduse oma ajakiri saab 20aastaseks

19.01.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

 Tallinna Kaarli koguduse ajakiri Sulane teeb oma moto järgi Vaimu elavaks ja tegi seda möödunud aastal kaks korda, ilmudes lehe- ja jõulukuul.
Peatselt on põhjust Kaarli kogudust ja koguduse ajakirja toimetajaid õnnitleda, sest sügisel tähistab Sulane kahekümnendat ilmumisaastat. Ilmunud esmalt koguduse infolehena kaheksaleheküljelisena, on ta kasvanud 32-leheküljeliseks ajakirjaks, mis on ilmunud enamasti neli, viimasel kahel aastal kaks korda aastas.
Suure osa ajast on ajakirja toimetanud Külli Saard, praegu koos Saima Sellak-Martinsoniga. 2003. aastast lisab ajakirjale veelgi väärtust kunstnik Maara Vindi kaaneillustratsioon. Truud kirjutajad on aastaid olnud Ain Leetma, Jaan Lahe, Angela Aljas jt.
Külli Saardi sõnul kannab Sulane koguduse kroonika ülesannet, aga sisu koostades ja teemasid valides järgitakse kirikuaasta tsüklit, alati valitakse ajakirja ka kristlikke tõdesid valgustavaid lugusid. Kirjutas ju Sulase esimeses numbris toonane koguduse õpetaja Mihkel Kukk: «Ma ei taha oma koguduse häälekandjale soovida mitte ainult pikka iga, vaid õiget Vaimu, mis kirjatähe paljude jaoks elavaks teeb.»
Ajakiri on leitav ka Internetist koguduse kodulehelt www.kaarlikogudus.eu.
Rita Puidet

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)