Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tallinna Jaani kogudus toetab otsijaid ja kahtlejaid

26.11.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

Annely_NeameLäinud pühapäeval korraldas Tallinna Jaani kogudus palverännaku, et tuua hingedeaega valgust, 2. advendi eel aga tutvustab Tooma missat.

Umbes viis aastat tagasi hakkasid misjonärid Pia ja Tero Ruotsala Soome koguduste eeskujul korraldama Tallinna Jaani kirikus Tooma missat, mille eesmärgiks on elavdada koguduseelu, misjoneerida kogukonda ja aidata inimestel leida tee Jumala juurde.
Praegu koordineerib Tooma missa toimkonda Annely Neame (fotol), palvuste ja jumalateenistuste läbiviimisel osaleb grupp vabatahtlikke. Tooma missa ühendab kolme tasandit: vaimulikku, vabatahtlikke koguduseliikmeid ja Jumalat otsivaid inimesi. Nii otsustati hingedeajal suunata inimesi Jeesuse poole vaatama. Kuna Jeesus on maailma valgus, sai pühapäeval toimunud palverännak pealkirjaks «Vaata valgusesse».
Iganädalased Tooma palvused oma lihtsa kirjaseletuse ja eestpalvega on leidnud koguduseelus kindla koha, samuti kord kuus toimuvad jumalateenistused. Ohtralt muusikat – sealhulgas Taizé palvelaule – ja sõnakuulutust pakkunud palverännak ja sellele järgnenud missa, kus jutlustas Jaan Tammsalu, täitis inimestele mõeldud vaimuliku kasvu kõrval ka reklaami eesmärki. Ümber kiriku valguse värve otsinud inimesed pälvisid kindlasti möödujate pilke.
Kes aga Tooma missast enamat teada soovib, neid oodatakse 6. detsembril taas samasse Jaani kirikusse, et osa saada toomapäevast. Huvilised on oodatud kella kümneks hommikul, siis ütlevad oma tervituse piiskop Einar Soone ja Yrjö Kantala Helsingist, võib-olla veel mõni kaugem külaline.
Räägitakse Tooma missa ajaloost Soomes ja Eestis ning missa olemusest ja viiakse läbi rühmatöö missa tulevikku puudutaval teemal. Oodatud on kõik huvilised, ütleb Annely Neame.
Rita Puidet

Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust. (Gl 6:1)