Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Tallinna Jaani kirikus on annetusaparaat

10.01.2018 | | Rubriik: Uudised

Uhiuus kaardimakseterminal Tallinna Jaani kirikus. Koguduse arhiiv

Tallinna Jaani kirikus on nüüd olemas annetusaparaat ehk kaardimakseterminal.

See tähendab, et kirikusse tulles ei pea olema sularaha taskus, vaid annetusi saab teha ka pangakaardiga – sobib nii tavaline kiipkaart kui ka viipe­kaart. Annetusaparaat asub peauksest sisenedes kohe paremat kätt seina ääres. Seda infot vahendab EELK Tallinna Jaani koguduse ja kiriku Facebooki konto.
Annetusaparaadi on eriprojektina käiku lasknud koguduse juhatuse liige Jaanus Põder koostöös LHV Pangaga. Kirikus aitasid aparaati paigaldada Heiki Neeme ja Tõnis Timmelmann: esimene meisterdas puitaluse, teine tegi elektriühenduse.
„Paljud meie koguduse liikmed kasutavad sularaha üsna harva ja makseterminali kasutuselevõtt annetusteks oligi tegelikult meie liikmete soov. Kirik peab ajaga kaasas käima ja tehnoloogilistele uuendustele avatud olema,“ põhjendab Jaanus Põder. Juhatuse liige Peeter Raudsepp tunnustab sõpra: „Jaanus Põder on innovaatilise ärisuuna esindaja ja on igati loogiline, et ta sellise asja siia tõi.“
Kaardimakseterminalid on peale Jaani kiriku ka juba pikemat aega olnud Tallina Kaarli kirikus ja alates jõuludest Viimsi Püha Jaakobi kirikus. Viimsi koguduse õpetaja Mikk Leedjärv ütleb, et nemadki teevad koostööd LHV Pangaga ja makseterminal asub kirikus korjanduskarbi kõrval. Terminali vajadusest on koguduses varemalt kõneldud, aga selle tulemuslikkust saab hinnata ehk alles poole aasta pärast.
Kirikule annetuse tegemine võiks olla lihtsam inimestele, kes üldjuhul sularaha kaasas ei kanna. Ka tasub pankadega läbi rääkida, kuidas lihtsamalt annetusi vormistada, arvab õpetaja Leedjärv ja lisab: „Ka mobiilimaksele võiks mõelda.“
Sirje Semm

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)