Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Tallinna Jaani kiriku jumalateenistuste otseülekanded

01.04.2020 | | Rubriik: Teated

Jumalateenistuste otseülekanded jätkuvad Tallinna TV veebilehel esialgu kuni aprilli lõpuni.

Tallinna linnavalitsus tegi otsuse, et Tallinna Televisioon kannab kuni aprilli lõpuni pühapäevaseid jumalateenistusi üle. Nüüd on juba rohkematel inimestel teada, kuidas ja kust seda regulaarselt vaadata.

Õpetaja Tammsalu jagab, et pühapäeval on kirikuuksed kindlasti kinni, teenistus on kuni aprilli lõpuni sõnajumalateenistus otseülekandena ja pärast ka järelvaadatavana.

„Igale teenistusele püüame mõne hea muusiku leida, sest muusikutel ei ole praegu esinemisvõimalusi ja nüüd on meie juures teenimisvõimalus – mitte küll rahateenimise, vaid rahva ja Jumala teenimise võimalus. Mu meelest on see väga ilus sõnum. Tallinna linnapea on arvamusel, et kui kirik saab mõndasadagi inimest teenida, siis sellest on kasu. Mul on hea meel, et Tallinna linn ja linnapea on sellise meelsusega. Sellest on suur abi,“ ütleb Jaan Tammsalu.

Otseülekandeid näeb Tallinna TV veebilehel www.tallinnatv.eu.

Tallinna Jaani kiriku peauks on suletud. Käärkambri kaudu on loomulikult võimalik kantselei lahtioleku aegadel minna kirikusse palvetama ja küünalt süütama. „Kõik see jääb alles nii kaua kui võimalik – loodame, et see jääb võimalikuks ja suuredki uksed varsti jälle avanevad,“ kirjutab õp Tammsalu. „Kantseleid hoiame me lahti niikaua, kuni on veel inimesi, kes on valmis seal olema ja inimesi vastu võtma – loomulikult distantsi hoides. Oleme sekretäri laua ette asetanud ka teise laua, et inimeste vahel oleks distants, ja sellel laual on desinfitseerimisvahend. Kirikust oleme pinkidelt ära korjanud kõik matid, nii et kui seal ka mõned inimesed istuvad, siis istuvad nad puupingi, mitte tekstiili peal. Loomulikult desinfitseeritakse pidevalt ka kõiki käepidemeid ja teisi puudutatavaid kohti. Nii et püüame siin kesklinna kirikus hoida seda joont, et meie ei oleks need, keda võiks hiljem süüdistada, et „teie kirikust saime me midagi, mida me ei tahtnud saada“.“

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)