Esileht » Online » Online artiklid »

Tallinn sai Niguliste kiriku küsimuses taas kohtuvõidu

16.03.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Ringkonnakohus jättis rahuldamata Eesti Vabariigi apellatsioonkaebuse, millega taotleti Niguliste kiriku tagastamist puudutava esimese astme kohtuotsuse tühistamist.

Õigusvastaselt võõrandatud vara tagastamise ja kompenseerimise Tallinna linnakomisjon tuvastas oma otsusega juba 1996. aastal, et Niguliste kiriku hoone võõrandati õigusvastaselt ja Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) on õigustatud nõudma selle tagastamist, vahendas Raepress. Ent lähtudes asjaolust, et Niguliste muuseum-kontserdisaal on oluline kultuuriobjekt, otsustas Tallinna linnavolikogu taotleda vabariigi valitsuselt Niguliste kirikuhoone tagastamata jätmist.

Selle asemel, et toetada linna taotlust ja Niguliste kirik tagastamata jätta, asus kultuuriministeerium seisukohale, et EELK õigustatud subjektiks tunnistamine ei olnud põhjendatud ning taotles ÕVVTK Tallinna linnakomisjoni varasema otsuse muutmist. Kuivõrd komisjon keeldus varasemate otsuste muutmisest, esitas ministeerium riigi nimel kaebuse halduskohtule.

«Tagastamata jätmise otsustamise asemel valis vabariigi valitsus seega märksa komplitseerituma tee. Loodetavasti on Kultuuriministeerium teinud kohtuvaidluse käigust õiged järeldused ning otsustab mitte raisata aega ja rahalist ressurssi kaebamise jätkamiseks,» lausus abilinnapea Eha Võrk.

Pikemalt loe Postimees.ee-st.

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)