Esileht » Online » Online artiklid »

Tallinn on toetanud kirikute taastamist 9 miljoni euro ulatuses

30.10.2018 | | Rubriik: Online artiklid

Tallinn on aastatega toetanud kirikurenessansi programmi raames kirikute taastamist ja säilitamist kokku ligi 9 miljoni euro ulatuses. Praeguse aasta eelarvest kulub investeeringuteks kirikuhoonetesse ühtekokku 900 000 eurot.

“Alates 2016. aastast toetab Tallinna linn pühakodade restaureerimist taas vahepeal viieks aastaks katkenud Kirikurenessansi programmi raames,” ütles abilinnapea Andrei Novikov.

“Oleme sel aastal toetanud mitmete kirikute renoveerimist nende konfessioonist sõltumata ja meil on plaanis seda teha ka edaspidi,” ütles linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart. “Kirik on palju enamat kui lihtsalt hoone, arhitektuuripärl või ajaloomälestis – iga kirik on ka kogukonna elu keskus, nii vaimse elu keskus kui ka kultuurielu keskus. Kirik on ka osa meie ajaloost ja kultuurist, õigemini on kirik oluline osa tervest meie kultuuriruumist.”

2000. aastal alustatud Tallinna Kirikurenessanssi programmi eesmärgiks on korrastada ja tutvustada linnaelanikele ja linna külalistele Tallinna kirikud ning nendes asuvaid kultuuriväärtusi, mis on ühtlasi ka mälestistena riikliku kaitse all. Programmi esimese tegevusperioodi jooksul tehti 11 aasta jooksul ühtekokku 113 miljoni krooni eest taastamistöid kokku 23 üheksasse erinevasse konfessiooni kuuluvas kirikus .Programm katkes 2010. aastal seoses majanduskriisiga ning käivitati uuesti 2016. aastal. Mullu sai suurima toetuse Nõmme Rahu kogudus, kes restaureeris oma kiriku interjöörid, oreli, altarimaali ja muud kunstimälestised.

Edasi loe Pealinnast.

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)