Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Talgupäev tõi kirikute juurde kevadisema ilme

10.05.2011 | | Rubriik: Esileht, Kirikuelu

Talgulisi jagus ka 1797. a ehitatud Keila vana pastoraadi juurde, kuhu tulevikus on planeeritud luua kristliku rahvahariduse koda. Marek Roots
Möödunud talgupäeval oli paljude kirikute, pastoraatide ja kalmistute juures askeldamas hulk koguduserahvast.

Talgutöödele oli lisaks koguduseinimestele tulnud ka hulga sõpru-abilisi ja nii tehti üle Eesti kaunimaks hulk pühakodasid ja nende ümbrus. Kokku tuldi vähemalt 36 kiriku juurde.
Muhu Katariina kiriku ümbert rehitseti kokku see praht ja lehed, mis talve jooksul tuulte ja tormidega uuesti maha langenud, koristati ka parklat. Diakon Aare Luup nimetas, et Muhus läheb kirikurahval praegu kenasti, üle pikkade aastakümnete on tulemas ka ristimisteenistus. «Muhu kiriku suvine kogemus on ka hulk kontserte. Asjaajamine kontsertide pakkujatega on läinud lihtsamaks, tulijad mõistavad, mida siin esitada saab ning millised on kiriku vajadused,» rääkis Luup.
Rõngu kiriku juures tehti suures osas sisetöid: parandati ja puhastati aknaid, viidi vaibad välja jne. «Meie talgusupp tuli proua Ilsi Mõtuselt, tema ikka hoolitseb toidulaua eest, kui mingisugused suuremad kiriku ettevõtmised on,» kõneles juhatuse esimees Priit Laineste. Ta ütles ka, et Rõngus läheb elu suhteliselt stabiilselt, projektidega loodetakse taotleda raha kiriku sisetööde ja põranda jaoks, sest krohvi kukub ja jalgealune on mäda.
Karksi koguduse juhatuse esimees Raimond Vaher tõdes, et ehkki tulijaid palju polnud, sai kiiremaid töid kiriku ümbruses siiski teha. Ta nimetas, et kogudus on praegu uue diakoni ootel ning samamoodi ootab kirik. Sel nädalal lõpetatakse loodetavasti Karksi kiriku akende renoveerimine. Ilmne on vajadus tuletõrjesignalisatsiooni järele. «Toimetame siin vaikselt, tegutseme niikaua, kuniks meid siin on,» võttis juhatuse esimees kokku.
Rakvere Kolmainu kiriku juures tehti õpetaja Tauno Toompuu sõnul töid nii sees kui väljas, lisaks koguduserahvale oli appi tulnud ka ühe klassi jagu rahvast reaalgümnaasiumist. Pesti aknaid, pinke, tuulutati ja puhastati vaipu, pastoraadis tehti lammutustöid – põrand vajab väljavahetamist. «Eks kogudus elab oma tavapärast elu, nelipühal on leeriõnnistamine ning suvel jälle kaks leerigruppi uusi teadmisi ja kogemusi saamas.»
Koguduste juures tehakse talguid läbi aasta, kuid nagu mainis ka Rõngu juhatuse esimees, on üle-eestiline talgupäev hea võimalus anda teada, kui palju tööd ja toetust vajavad meie kirikud ja kogudused.
Mari Paenurm

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)