Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Talgupäev kirikuaias tõi abikäsi Tallinnast

25.05.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Talgulisi abistas ka mehaaniline töövahend. Key Paju
Üle-eestilisel talgupäeval ühendasid inimesed Väike-Maarja vallas oma jõud, et vajalikud tööd ära teha.

Väike-Maarja kirikuaias askeldas paarikümneliikmeline seltskond. Rõõmustav oli see, et inimesi oli nii lähedalt kui kaugelt. EKNK Toompea kogudus Tallinnast valis juba kolmandat aastat «Teeme ära!» talgute nimekirjast mälestiste korrastamisega seotud tööd.
Seekord otsustati appi tulla Väike-Maarjasse, kus eelmise suve augustitorm kirikule ja kirikuaiale suuri kahjusid tekitas. Talgute käigus tükeldati ja veeti ära tormikahjustatud puid, koristati lõhutud leinamaja katusetükid, koristati ja tasandati mullaga kirikuesist platsi. Ühtlasi olid tehtud tööd vajalikuks ettevalmistuseks juba sellel aastal algavale uue tornikiivri paigaldusele.
Talgujuht oli koguduse juhatuse esimees Heli-Liivia Komp, kelle eestvedamisel abilistega Toompea kogudusest, Kaitseliidu meeste, oma koguduse liikmete ja teiste kohalikega kirikuaed korda sai. Abilised pealinnast tegid omalt poolt ka talgulistele kehakinnituseks suppi.
Koristustöödel ilmus katusetükkide vahelt välja huvitav leid: 1943. a jõulujumalateenistuse laululehed. Küll veidi koltunud, kuid ilusti rulli keeratud ja paelaga kinni seotud.
Talgulised said lisaks rõõmule tehtud tööst uusi tuttavaid ning teadmisi kirikuaiast ja kirikust, Väike-Maarja vanimast ehitusmälestisest.
Kogudus tänab kõiki tublisid abilisi, kes andsid panuse kirikuaia ja seega kogu Väike-Maarja üldpildi kaunimaks muutmiseks.
Heili Nõgene,
koguduse nõukogu liige

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)