„Olin siis 10–11-aastane. Meil ei olnud kusagil elada. Otsisime pappkarpe, et päris tänava peal ei peaks magama, ja nendes elasimegi,” nii alustab oma jutustust Aleksei Šišov. 23-aastane edukas suurfirma Ecopress müügijuht, kes läheb mõne nädala pärast Norrasse juhtima firma sealset esindust.

„Olime venna ja sõbraga Sõle tänaval McDonald’si ees ja küsisime inimestelt raha. Küsisime ka Mati käest, kes oli seal Statoilis parasjagu. Ta ei andnud meile raha, vaid süüa. Läksime kõik koos Maci sööma ja saime tuttavaks.” See oli Aleksei elu saatuslik kohtumine. Mati on Mati Sinisaar, Peeteli kiriku sotsiaalkeskuse juht. Just mõni aasta tagasi olid nad alustanud kiriku juures tänavalastega töötamist. Alustati lihtsalt päevakeskusega, kus lapsed said kõhu täis süüa ja kus nendega tegelesid kasvatajad.

„Mati kutsus meid kohe endaga Norra suvelaagrisse, mida ta oli organiseerimas. Ma ei saanud aga laagrisse minna juba sellepärast, et mul polnud dokumente. Passi, mitte midagi ei olnud,” mäletab Aleksei. Kuid mida ta sai, oli minna Peeteli keskusse. Kõik tuli tasapisi. Kõigepealt dokumendid. Siis hakkas ta käima Peeteli päevakeskuses söömas.

„Mu isa kaotas 1990-ndatel töö, langes depressiooni ja hakkas jooma. Kõigepealt isa ja siis ka ema. Isa oli muidu ehitaja, ema kraanajuht,” ütleb Aleksei nüüd oma firma päikeselises kontoris seda kõike meenutades.

Edasi loe Delfist.