Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Täiendkoolitus „Orelid ja muinsuskaitse“

09.10.2019 | | Rubriik: Teated

Kirikumuusika osakond korraldab Tallinnas Usuteaduse Instituudis 12. oktoobril kell 14–18 ja Tartus Maarja kogudusemajas 26. oktoobril kell 13–17 täiendkoolituse.
Koolituse eesmärgiks on avada vaatenurka ajaloolistele orelitele kui meie kultuuripärandi osale. Lisaks vahendatakse teadmisi selle kohta, millised orelid ja miks peaksid kuuluma kaitsmisele muinsuskaitsealuste objektidena ning milliseid kohustusi, aga ka võimalusi toob see uue muinsuskaitseseaduse valguses kaasa selliste pillide omanikele. Tihti on teadmatus aluseks arusaamatustele ja eelarvamustele ning seda olukorras, kus erinevate osapoolte koostöö motiveeritud eesmärgiks võiks olla kultuuripärandi ühine hoidmine.
Valdkonna teadmiste arendamiseks ja info jagamiseks korraldab Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakond täiendkoolituse Tallinnas ja Tartus. Koolituse juhendajateks on Külli Erikson (orelikonsultant ja kunstiajaloolane) ning Linda Lainvoo (Muinsuskaitseameti kunstipärandi valdkonna juht-osakonnajuhataja).
Koolituse tulemusena saavad soovijad teavet ning juhiseid, kuidas suhtuda oma vanadesse ja väärtuslikesse instrumentidesse, kuidas neid hooldada ja selleks toetust saada.
Sihtgrupiks on erinevate kirikute töötegijad, kirikumuusikud ja koguduste juhid.
Koolitustasu on 25 eurot sisaldades ka kohvipausi. Eelregistreerimine lingil: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfZMGdvI9ApJLxDEirbz4X5KKtrDe_md6lAJEjaFO9XJ4s1sw/viewform?vc=0&c=0&w=1
Info ja küsimused: Kristel Aer tel 502 0950 või Kersti Petermann tel 514 6341.

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)