Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

«Tähendus sõnade taga» – õppides tundma Jeesust ja tema õpetust

29.04.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Helilooja Pekka Simojoki laulud on armastatud mõlemal pool Soome lahte.
Erakogu

See on lugu sellest, kuidas sa midagi alustades kunagi ei tea, mis sellest välja kasvab.

Augustis 2011 toimus Haapsalu Missio ja Nelja Tuule ristirännak, mille raames soomlasest evangelist Ilkka Puhakka pidas päris mitu piiblitundi. Olime septembris alustamas EELK noorte piibli- ja misjonikursust ning meis ärkas soov saada Ilkka üheks piiblikursuse lektoriks. See ei tundunud väga tõenäoline, sest Ilkkal oli ees tihe sügis ja ta eriti lootust ei andnud. Soov jäi siiski elama.
Kui meil sügisel tuli piiblikursuse meeskonnaga ette olukord, kus kõik üheks nädalavahetuseks kavandatud lektorid ütlesid ära, otsustasime veel kord Ilkka käest küsida. Ega küsija suu pihta ei lööda. Ilkka vastus oli: «Täpselt see nädalavahetus on mu kalendris ainus vahe, kus veel ruumi on. Ma tulen.»
Nii seletas ta meie piiblikursusel lahti Jeesuse tähendamissõnu selliselt, kuidas Jeesuse kaasmaalased neid kuulsid ja mõistsid lähtuvalt oma kultuurist ja kommetest. Tähendamissõnad avanesid hoopis uuel viisil selge õpetuse läbi, kus oli palju näiteid ka tänapäeva elust ja inimestest.
Ilkka oli meie kursuslastest vaimustatud ja tal tekkis tahtmine tulla uuesti Eestisse õpetama. Kolmanda visiidi käigus tekkis tal uus idee: «Neid tähendamissõnu oleks võib-olla hea kuulda natuke väiksemate portsudena, et jõuaks paremini seedida. Ja teised ka võiksid kuulata. Ma oleks nõus tulema kas või kord nädalas Tallinna. Mis te arvate?»
Me arvasime hästi. Kogusime EELK Misjonikeskusega meeskonna (väga suur osa meeskonnast on muide piiblikursuse vilistlased), kellega õhtuid korraldada. Esimene õhtu «Tähendus sõnade taga» Nõmme Rahu kirikus toimus 10. septembril 2013. Rahvast kogunes üllatavalt palju ja nad jäidki käima.
Osalejaid on iga kord olnud 60–100 inimest. Esimesel sügisel oli meil intensiivkursus, 12 teisipäevaõhtut järjest. Ilkka rääkis tähendamissõnadest, Pentti Mentu lõpuaegadest ja Seppo Niemeläinen julgusest olla tunnistav kristlane seal, kus parasjagu oleme.
Kevadel jätkasime Ilkkaga, nüüd kord kuus. Tähendamissõnu jätkus ka terveks kevadeks. Esimese hooaja õhtud said filmitud ning õpetusest on antud välja DVD. Tunneme, et meid on rohkelt õnnistatud pühendunud vabatahtlikega, igale asjale on leidunud tegija. Tabiita Misjon on hästi varustanud meie kohvilauda ning Nõmme Rahu koguduse palvegrupp on kandnud meid palvekätel. Teisel hooajal oleme tegelnud Efesose kirjaga ning sellega lõpebki seekordne piibliõpetuse, muusika ja eestpalve õhtute sari. Me ei tea veel, mis edasi saab.
Pidulikku lõpetamist tähistama võtab Ilkka kaasa kaks sõpra: pastor Jukka Jämséni, kes juhib meid palvesse kuulama Jumalat, ning Pekka Simojoki, kelle ülistuslaule on laulnud eesti keeles plaadile Hageri koguduse kammerkoor Lambertus. Lambertus laulab koos Pekka ja teiste muusikutega. Õhtu toimub Nõmme Rahu kirikus aadressil Võsu 5 teisipäeval, 12. mail algusega kell 18. Kõik on südamest oodatud!
Titta Hämäläinen

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)