Esileht » Mitmesugust » Hingehoid »

Tahaksin andeks anda 7. osa

01.06.2016 | | Rubriik: Hingehoid, Järjejutt

andeksand7.

Jumala kogudus maa peal on andeksandmise osaduskond. See andeksand, mida Jumal on esmalt osutanud meile, kuulub olulise osana tema riigi juurde. Inimene, kes eitab teise õigust andeks saada, näitab sellega, et ta tegutseb jumalariigi aluste ja põhimõtete vastu. Ja see eemaldab inimese ka Päästjast.
Andeksandmatu meel paadutab inimest. Kunagi nii õrnalt issanda ees elanud inimene hakkab vähendama oma käike suure Andestaja juurde. Oma patt ei tundu enam olevat nii suur. Andeksandmise asemele kerkivad teistele esitatavad nõudmised. Kui seda teed on mingi aeg kõnnitud, siis ühel päeval märgatakse, et ka kõne Jeesusest pattude lepitajana ei meeldi enam. Jeesusest lahku läinud inimene peab kunagi Jumala ees vastust andma oma pattude pärast.
Jeesuse õpetused andeks andmisest on meie jaoks tõsised hoiatused. Kui keelame ligimesele andeksanni, siis see muudab meie südame kõvaks ja viib meid Jeesusest eemale. Seetõttu on kristlase ülesanne anda andeks ligimesele mitte ainult teatud arv kordi, vaid püsivalt. Tegu on eluviisiga. Jeesuse järgija on kutsutud jagama ligimestele armu, sest ta ise on saanud andeks palju rohkem, kui keegi teine inimene võib tema vastu eksida.
Võib-olla ütled, et oled üritanud kellelegi andestada, aga temale mõeldes tõusevad taas üles viha ja pahameel. Ära lase tunnetel end petta! Tunded on teine asi kui soov anda andeks. Me ei saa elada ainult tunnete varal. Vahel kõnelevad tunded ühte, siis teist. Oluline on suund: kas tahad andeks anda, ka siis, kui tunded kõnelevad millestki muust? Kui sinu südames pole täiusliku andestamise tundeid, siis ära selle pärast muretse. Jäta tunded Jumalale ja ütle talle kasvõi nii: «Tahaksin andestada sellele inimesele, kes on mind solvanud. Anna mulle selleks jõudu.»
Võid olla kindel, et hingevaenlane toob pähe kõik võimalikud põhjused, miks sa ei peaks andestama. Ära kuula teda! Ta on kuni lõpuni valetaja. Seevastu Jeesus on meid päästnud, andes meile meie eksimused andeks, et meiegi saaksime andeks anda oma ligimestele.

Jukka Norvanto

(Lõpp.)
Soome keelest tõlkinud
Kaido Soom

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)